Vikerroos: viha täis ja diskrimineerivad väljaütlemised ei tee au ühelegi kristlasele

PiretArvamus, Tartu

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ühendus Vikerroos taunib sotsiaalmeedias levima hakanud üleskutseid mitte hääletama poliitiliste jõudude poolt, mis toetavad samast soost isikute partnerlust või abielu, nimetades hääletamist patuks.

Vikerroosi juhatuse liikme Mario Raitari sõnul seisavad sotsiaaldemokraadid rõõmuga selle eest, et Eesti inimestel oleks vabadus järgida oma südame kutset sõltumata nende usulistest ja isiklikest veendumustest. „See hõlmab nii õigust registreerida oma kooselu riigi ees kui ka õigust oma tõekspidamisi väljendada ning nende järgi elada uskliku või uskmatuna,“ ütles Raitar.

„Me ei saa aga nõustuda sellega, et me valime ühe või teise tõlgenduse paljude jaoks pühadest kirjadest, et siis aktiivselt tõrjuda ning diskrimineerida meie oma inimesi. See on vastuolus meie väärtustega ja Eesti Vabariigi põhiseadusega,“ lisas Vikerroosi eestvedaja.

Raitari sõnul soovivad sotsiaaldemokraadid, et meelerahu ja kindlustunne oleks kõigis Eesti kodudes, peredes ja pühakodades. „Meie seas on üha enam usklikke inimesi, kes on leidnud võimaluse elust rõõmu tunda ilma, et see tuleks kellegi teise õnne arvelt,“ ütles ta.