Võru linna ajaloo pikim koalitsioonileping sai allkirjad

digiKohalikud omavalitsused

Võru linnas kohalikud valimised võitnud Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Eesti Reformierakond ning Eesti Keskerakond on jõudnud loodava koalitsiooni osas kokkuleppele ning teisipäeval allkirjastati  Võru linna koalitsioonileping „Ühtsuses peitub jõud ja võlu – see on meie Võru!”. Koalitsioonilepingut hindasid osapooled aegade pikimaks ja punktiderohkeimaks. 

„Oleme koos Eesti Reformierakonna, Eesti Keskerakonna ja minu erakonna, Sotsiaaldemokraatide esindajatega päris tõsiselt kaalunud neid plaane, kuidas Võru maksimaalselt arendada järgneva nelja aasta jooksul. Soovime koguda kõigist jõududest kokku kõige paremad ideed, kõige helgemad ja paremad soovid, et Võrule hoogu juurde anda. Loomulikult soovime ka laiapõhjalise koalitsiooniga anda sõnumi riigivalitsuse tasandile just nende plaanide osas, mille osas me ootame koostööd ja mille osas võibolla Võru on pisut ära unustatud ja mis võiks olla veelgi paremini. Mida aga näitab ka selle koalitsioonilepingu maht, näitab seda, et kõige rohkem me loodame siiski enda peale. Arvan, et see on läbi aegade üks pikim ja sisukaim koalitsioonileping, mis Võrus on sõlmitud. Tööd jätkub küll ja veel järgmiseks neljaks aastaks,” selgitas Anti Allas. 

Kolmikliit soovib olla toeks kõikidele hakkajatele inimestele ja organisatsioonidele nende püüdlustes muuta Võru võimalusterohkemaks linnaks. Üheskoos tugeva ja lastesõbraliku kogukonnana toimetades kasvatatakse võrukate uhkust oma kodulinna üle ja atraktiivsust siia elama asujatele.
Eesmärk on kanda tugeva maakonnakeskuse rolli, olles jätkuvalt initsiatiivikaks eestkõnelejaks piirkonnale oluliste arengute teemal. Ühiselt veetakse eest Võrumaa omavalitsuste ühinemist, et pakkuda piirkonna elanikele üheskoos võimalikult häid teenuseid.

Täispikk koalitsioonilepe on leitav siit: www.voru.ee/koalitsioonilepe