Võru-, Valga- ja Põlvamaa sotsiaaldemokraatide Riigikogu valimiste nimekirja juhib Ivari Padar

Ann VaidaErakond, Põlvamaa, Valgamaa, Võru-, Valga- ja Põlvamaa, Võrumaa

kagu-eesti sotsid

Ivari Padari selja taha koondunud Kagu-Eesti sotsiaaldemokraatide nimekiri Riigikogu valimisteks koosneb eranditult tublidest kohalikest inimestest, kes on ennast tõestanud nii kogukonna kui riigi edendamisel.

“Meie valimisnimekirja on kokku saanud mitmekülgne ja  tugev meeskond, kellega läheme Riigikogu valimistele vastu väga lootusrikkalt!” ütleb Võru-, Valga- ja Põlvamaa sotside nimekirja vedav Ivari Padaril uhkelt.

“Sotsiaaldemokraadid on näidanud, et oleme suutnud lubatu suuresti ka ellu viia, olgu siis selleks lastetoetuste tõus, mis on aidanud absoluutsest vaesusest välja tuua 20 000 last või põllumajandustootjatele üleminekutoetuse top–up´i täies mahus taastamine. Tänan siinkohal kõiki meie valijaid, kes meid on varasemalt toetanud ning loodame teie toetusele ka seekord,“ lisas Padar.

Koos Padariga on sotside valmisnimekirjas kokku 10 silmapaistvat kohalikku poliitika- ja ühiskonnategelast. Nimekirjaga on liitunud praegune Võru linnapea Anti Allas, kellele südameasjaks on sisuka regionaalpoliitika ajamine. Kandideerimas on ka Põlva vallavolikogu liige ja endine Põlva abivallavanem Sirje Tobreluts, kes varem on vallavanemana juhtinud pikalt Laheda valla elu Põlvamaal. Nimekirjast leiab ka Valga vallavolikogu liikme ja Kepikõnni Liidu presidendi Rein Randveri, pikaaegse Valga maavanema, kes aastatel 2006-2007 oli Eesti keskkonnaminister.

Praegusest Riigikogu koosseisust kandideerivad samale kohale tagasi Kalvi Kõva ja Inara Luigas. Kõva on Riigikogus sotside fraktsiooni aseesimees ning täidab lisaks ka erakonna peasekretäri kohuseid. Samal ajal võtab ta osa ka kohaliku elu edendamisest MTÜ Rõuge priitahtlike pritsimeeste juhatuse liikmena. Inara Luigas oli enne Riigikokku siirdumist Mikitamäe vallavanem ning on täitnud ka Setu kuningriigi ülemsootska auväärset rolli.

Elupõlise sotsiaaldemokraadina on Kagu-Eesti valimisnimekirjaga ühinenud ka staažikas poliitik ja praegune Setomaa vallavolikogu esimees Rein Järvelill. Järvelill on poliitikas tegutsenud pikalt nii riiklikul tasandil – rahandusministri nõuniku ja Riigikogu liimena – kui kohalikul tasandil – alates 2012. kuni 2017. aastani oli Järvelill Meremäe vallavanem.

Väga hea meel on, et haridusvaldkonnas toetab nimekirja oma teadmistega Keeni põhikooli direktor Maire Murumaa, ettevõtluskogemust toovad nimekirja AS Iiivakiri juht Tarmo Tamm ja Kaupo Kutsar, Eestimaa lihaveis OÜ juht ning Valgamaa Põllumeeste Liidu juhatuse liige.