Ajakirjandusloolane Krista Aru kandideerib Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirjas

PiretTartu, Valimised

Ajakirjandusteadlane ja praegune Tartu Ülikooli raamatukogu direktor Krista Aru kandideerib eelseisvatel Riigikogu valimistel sotsiaaldemokraatide Tartu linna nimekirjas.

Krista Aru rääkis, et meie ümber olev olukord on täis kurjust ja ettemääramatust. „Eesti vajab üksteise mõistmist ja toetamist, usaldust ja tarku otsuseid, et me ühiskonnana jaksaksime ja rahvana kestaksime. Mul on hea meel, et sotsiaaldemokraadid mind sellisel tõsisel silmapilgul endaga koos tööle kutsusid,“ sõnas Aru.

Erakonna esimees Lauri Läänemets ütles, et talle teeb rõõmu, et Krista Aru on otsustanud kandideerida sotsiaaldemokraatide nimekirjas. „Krista on oma tegevuses tugev ja sihikindel ning tema taust ja pädevus aitavad meil kindlasti veelgi paremini tegeleda meie ees olevate regionaalse arengu ning inimeste toimetulekuga seotud väljakutsetega. Ta on kahtlemata väga suur väärtus meie meeskonnale,“ ütles Läänemets.

Tartu piirkonna esimehe Kadri Leetmaa sõnul on ääretult hea meel sedavõrd võimeka, kogenud ja inspireeriva meeskonnaliikme üle. „Krista Aru suudab olla teaduse-, hariduse- ja kultuurivaldkonna eestkõneleja Eestis ning toob võimsalt pildile sotsiaaldemokraatiale omase ja Eestile praegusel ajastul väga olulise avatud rahvusluse.“

Erakonna auesimees Marju Lauristin ütles, et praegusel keerulisel ja saatusraskel ajal on äärmiselt oluline, et Eesti riiki juhiksid sellised võimekad ja omakasupüüdmatud inimesed nagu Krista. “Olen alati tundnud uhkust ja heameelt jälgides Krista kui oma kunagise õpilase sihikindlust ja aatelist tegutsemist. Meil on täna tarvis riigijuhtimisse selliseid inimesi nagu Krista, kellele on kõige tähtsam meie kultuuri, hariduse ja teaduse hea käekäik ning demokraatia tulevik,“ lisas Lauristin.

Erakonna Tartu piirkonna kandideerijate nimekiri ja selle järjestus kinnitatakse detsembri alguses toimuval piirkonna üldkogul.

Krista Aru on ajakirjandusteadlane ja museoloog, kelle suurimaid saavutusi on pikk töö muuseumivaldkonnas, sealhulgas Eesti kirjandusmuusemi direktorina (1995–2006) ning ERM-i direktorina (2006–2012). Krista Aru töö viis ERMi ka 2016. aastal uue maja avamiseni, sest tema juhtimisel toimus ERMi uue maja projekteerimine ning maja avamiseks vajalik eeltöö. Krista Aru on olnud Riigikogu XIII koosseisu liige (2015–2019).

Aru on pälvinud Valgetähe III klassi teenetemärgi, Eesti Kultuurkapitali kirjanduse aastapreemia, Tartu Kultuurikandja, Aasta kodaniku jpt tunnustusi.