Annela Ojaste: Izmailova lasi mahetoidu võimaluse käest

Ann VaidaTallinn

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraadist liikme Annela Ojaste sõnul lasi abilinnapea Züleyxa Izmailova käest hea võimaluse lasteaedades mahetoidule üle minna, kuna linnaeelarvesse vastavaid summasid ei lisatud.

Lasteaia direktorist volikogu liikme Ojaste sõnul laekub Tallinnale üksikisiku tulumaksu järgmisel aastal 50 miljoni võrra rohkem, kuid lasteaia toiduraha tõstmiseks praegusel linnavalitsusel poliitiline tahe puudub. “Pean nentima, et kahetsusväärselt ei ole abilinnapea Izmailova suutnud teha mahetoitu linnavalitsuse prioriteediks,” ütles Annela Ojaste.

“Ma ei nõustu linnapea Taavi Aasa seisukohaga, et lasteaiad võivad mahetoitu pakkuda lapsevanemate kulul. Leian, et nii mõelda on küüniline ja küündimatu,” ütles Ojaste. “Nii nagu linnapea leiab, et paljud lapsed võivad oma päeva veeta tervistkahjustavas keskkonnas, renoveerimata lasteaedades, tundub ta ka arvavat, et linna lastele ei ole tervislik toit vajalik, millest mul on südamest kahju,” lisas Ojaste.

Ojaste sõnul kasutatakse mitmetes Tallinna linna lasteaedades osaliselt mahetoitu juba praegu. “Spetsialistid on rõhutanud mahetoidu olulisust ja kasu laste tervisele, “ ütles Ojaste. Tema sõnul on Eestis ka piisavalt palju mahetoidukasvatajaid, kes on valmis toorainet tarnima. “Vaatamata sellele on mahetoit kallim kui tavatoit ning see seab laste tervislikule toitlustamisele piirangud. Seetõttu on loogiline, et nõnda jõukas linn nagu Tallinn rahastaks mahetoitu oma eelarvest,” ütles Annela Ojaste.

Ojaste sõnul on sotsiaaldemokraadid veendunud, et tervislik toit lasteaedades on äärmiselt oluline teema ning Tallinn võiks siin näidata kogu Eestile eeskuju.