Annela Ojaste: kas Tallinn suudab pakkuda koju jäänud lastele vajalikku tuge?

Kirill KlausKoroonaviirus, Tallinn

Tallinna Linnavolikogu sotsiaaldemokraadist liige ja koolidirektor Annela Ojaste küsib linnapeale saadetud kirjas, kuidas Tallinn lahendab lapsi puudutavaid sotsiaalseid probleeme seoses koolide sulgemisega.

“Alates esmaspäevast on kodudes distantsõppel kõik Tallinna koolides õppivad lapsed. Õpetajad annavad endast parima, et õpilased kodudes õppimisega tegeleksid. Kooli peamine eesmärk – õppimine ja õpetamine – on tagatud. Paljude laste jaoks on aga koolis söödud lõuna ainus soe ja tervislik toidukord päevas. Koolis käies on lapsed ka sealsete täiskasvanute „silma all“ ning märgatakse erinevaid sotsiaalseid probleeme,” selgitas Annela Ojaste.

Tema sõnul kaalub Narva linn koduõppele jäänud õpilastele koolitoidu koju viimist ning Tartu kriisikomisjonis on teema päevakorral ja mõeldakse, kuidas aidata toimetulekuraskustega perede lapsi.

“Küsisingi linnapealt, kas Tallinna linn on mõelnud sellele, kuidas aidata eriolukorras lapsi, kellele kodu piisavat toetust ei paku? Lisasks on oluline küsimus, kuidas saaks linn tagada nende laste täisväärtuslik ja tervislik toitlustamine ning kuidas jälgida nende laste tervislikku seisundit?” lisas Ojaste.