Anto Liivat: Keskerakond jättis Tallinnas koalitsioonikõnelusteks tagaukse lahti

Ann VaidaTallinn

Sotsiaaldemokraat Anto Liivati hinnangul näitavad äsja linnavõimu juures tehtud personaliotsused ühtaegu nii seda, et Keskerakond jättis ukse lahti võimalikeks koalitsioonikõnelusteks kui ka seda, et muudatusi linnavalitsemises pole põhjust oodata.

„Uute linnavalitsuse liikmete ja linnaosavanemate jaoks on tegu märkimisväärse karjäärihüppega. Samas on nad ka inimesed, kes on valmis oma kohalt suuremate konfliktideta taanduma, kui erakond peaks seda nõudma,“ märkis Liivat, kes on Tallinna volikogu liige ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees.

Vähetuntud poliitikute nimetamine linnaosavanemateks annab Liivati sõnul tunnistust ka sellest, et Keskerakonna pink on vaatamata pikkadele valimisnimekirjadele lühike. „Peaminister ja linnapea võtsid sellise edutamisega ette riski, mõeldes tulevikule. Kuna Keskerakond kaotas Tallinnas üle 30000 hääle, on vaja uusi tugevaid kandidaate. Linnaosavalitsustest on tehtud poliitikute kasvulava,“ kommenteeris Liivat.

„Olen endiselt seda meelt, et Tallinna linnajuhtimise kvaliteeti oleks võrdväärsete partnerite koalitsioonivalitsus kindlasti tõstnud,“ lisas Liivat. Tema väitel loob Keskerakonna ülinapp enamus volikogus ka olukorra, kus nii mõnigi volinik tunneb, et väärib linnaeelarvest lisapreemiat. Linlaste huvides selline väljapressimine muidugi ei ole.