Emmaste osavallavanem, endine kooliõpetaja Hergo Tasuja kandideerib Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirjas Riigikokku

Ann VaidaErakond, Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa

hergo tasuja

“Olen veendunud, et sotsiaaldemokraatidel on tugevaim haridusprogramm. Usun, et just haridusse ja noortesse panustamine on parim investeering tulevikku ja see on peamine teema, millega tegeleda soovin,” põhjendas Tasuja oma kandideerimist.

Hergo Tasuja on Emmaste osavallavanem ja kogukonnaaktivist. Ta on osalenud mitme MTÜ juhtimises ja panustanud ühiskonda vabatahtliku noortejuhina. Tasuja oli aastaid Noorte Kotkaste Hiiumaa malevkonnapealik ja maakonna noortekogu juhatuse esimees. Hetkel kuulub ta Hiiumaa spordiliidu juhatusse ning panustab spordiürituste korraldamisse, aga tegeleb ka ise spordiga. Enne vallavalitsuses tööle asumist tegutses ta seitse aastat Emmaste põhikoolis ajaloo- ja kehalise kasvatuse õpetajana.

Sotsiaaldemokraadist Riigikogu esimehe, Emmaste osavallas elava Eiki Nestori sõnul on Hergo Tasuja puhul tegemist tragi noormehega, kes on järjepidevalt panustanud piirkonna ning saare elu edendamisse. “Paistab ju kohe ära, kui spordimees midagi ette võtab,” ütles Nestor. “Mul on hea meel, et ta on andnud nõusoleku osaleda ka Riigikogu valimistel.”

Seotud lood: