Sotsiaaldemokraatidest saadikud teevad töövisiidi Läänemaale

PiretLäänemaa

Sotsiaaldemokraatliku Erakonda kuuluvad riigikogu liikmed on täna töövisiidil Läänemaal, mille käigus keskendutakse laiemate haridus-ja sotsiaalkaitseküsimuste kõrval ka maakonna spordikorraldusele ja maaettevõtlusele.
„Mul on väga hea meel, et sotsiaaldemokraatide ridades teevad visiidi Läänemaale kaasa jaanuari alul meie erakonda astunud Eesti poliitika tipptegijad Tanel Kiik, Jaak Aab ja Andre Hanimägi. Kuna külaskäik Läänemaale toimub õpetajate streigi eelõhtul, siis kerkib õpetajate ja hariduse väärtustamine üheks kohtumiste peateemaks,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peasekretär, Hiiu-, Lääne- ja Saaremaalt riigikokku valitud Reili Rand.

Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Jevgeni Ossinovski ja Eduard Odinets külastavad Haapsalu kutsehariduskeskust, Haapsalu kolledžit ja innovatsioonikeskust Innokas. Taebla koolis toimub arutelu hariduskoostööst vallas ja maakonnas.

Reili Rand ja Tanel Kiik tutvuvad Viigi kooliga. Lisaks kuuluvad nende programmi Oru hooldekodu ja Haapsalu neuroloogiline rehabilitatsioonikeskus ning kohtumine Haapsalu eakatega.

Raimond Kaljulaid, Jaak Aab ja SDE Läänemaa piirkonna esimees Neeme Suur tutvuvad Haapsalu päästekomandoga, kohtuvad Palivere priitahtlike pritsumeestega ning külastavad Palivere tervisespordikeskust. Sihtasutuse Läänemaa kontoris toimub arutelu Läänemaa spordikorralduse ja riigi rolli parandamise üle.

Tiit Maran ja Anti Allas külastavad Silma loodushariduskeskust ja Linnamäe lihatööstust. OÜ Kekkilä Niibi tehases arutavad saadikud koos kohalike ettevõtjatega maaettevõtluse arendamise võimalusi hajaasustusega piirkonnas.