Erik Orgu: väikelaste toidulaud vajab otsustavat sekkumist

Ann VaidaLapsed ja pered, Tervishoid

Toitumisnõustaja Erik Orgu tahab Tallinnas põhjalikult ümber kujundada lasteaedades pakutava menüü ning otsustas oma uue missiooni ellu viimiseks kandideerida sotsiaaldemokraatide ridades Tallinna linna volikogusse.

„Minu poole on aastate jooksul pöördunud kümneid lapsevanemaid, kes on mures lasteaias pakutava toidu kvaliteedi ja mitmekülgsuse pärast,” selgitab Orgu ning lisab, et üldjoontes on probleemi olemus selge – Eesti lapsed söövad liiga palju sousti ning samas liiga vähe puuvilju. “Olukord on ikka päris hirmuäratav. 3-6 aastased lapsed ei tohiks niikuinii tarbida valget suhkrut rohkem kui 15g päevas, kuid Eestis on see pika puuga ületatud,“ kinnitab mitmelt poolt asja uurinud ja ka arstidega nõu pidanud Orgu.

“Mul ei ole mingit poliitilist plaani – ma tahan selle ühe suure asja ette võtta ja ära teha ning võimalusel kõigis 120 Tallinna lasteaias korraga,” on Erik Orgul kindel siht silme ees. “Ja positiivne on, et sotsid on sarnaselt meelestatud ja on valmis laste heaks koos minuga palju ära tegema”, selgitab toitumisnõustaja sotside nimekirjas kandideerimise kohta.

Erik Orgu on tänaseks aidanud kümnetel tuhandetel eestlastel oma toidulauda tervislikumaks muuta. “Üks on nüüd küll päris kindel – meie lapsed väärivat parimat. Mina olen valmis oma aega ja energiat panustama ning loodan, et Pirita kandi valijad annavad mulle selleks ka mandaadi,” on Orgu lootusrikas.

Foto: Tiit Blaat