Sotsiaaldemokraadid: Toetame lisaeelarves kriisimeetmeid, mitte valitsuserakondade valimislubadusi

digi

Indrek Saar

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatuse avaldus, 31. märts

Meie ühiskond

Jüri Ratas ütles eelmisel nädalal oma pöördumises rahva poole: „Peame selles olukorras olema MEIE, mitte MINU ühiskond.“ Loodame, et peaministri sõnal on kaalu ja ka valitsus järgib seda.

Täna ei ole aeg ja koht selleks, et viia kriisi ettekäändeks tuues ja ilma ühiskondliku aruteluta lisaeelarvega ellu oma valimislubadusi. Vastupidi. Kriisi ajal, kus kõigil on vaja teha kompromisse, ootab ühiskond seda ka poliitikutelt. Sõnad kaotavad veenmisjõu, kui neile ei järgne eeskuju.

Praeguses eriolukorras on väga oluline, et lisaeelarve saaks kiiresti vastu võetud, et tervishoiusüsteem oleks läbi kriisi toimiv, et ükski haige ei jääks abita ja epideemia saaks võimalikult kiiresti seljatatud; et Eesti inimesed, kelle sissetulek kriisi tõttu väheneb või kelle töökoht kaob ja kelle toimetulek satub seetõttu löögi alla, ei jääks riigi toeta ja et Eesti ettevõtted suudaksid kriisi üle elada, olemaks kriisi lõppedes valmis jätkuvalt Eesti majanduskasvu panustama.

Täna on valitsuse otsustada, kas poliitikud saavad näidata eeskuju ja leida kriisi ajal nii vajaliku üksmeele. Kui koalitsioon ei suru lisaeelarvesse oma valimislubadusi, siis nõustub ka opositsioon eelarve tavatult kiire menetlusega.