Helve Särgava kutsub kokku korteriühistute ümarlaua

Ann VaidaEesti, Tallinn

helve särgava
Helve Särgava kutsub kokku korteriühistute ümarlaua
 
Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni esimees Helve Särgava kutsub 4. detsembril kokku korteriühistute ümarlaua saamaks ülevaade nende muredest ja tegevuse kitsaskohtadest.
“Olen viimasel ajal kohtunud mitmete korteriühistute juhatustega, kes on mulle oma muresid kurtnud. Kutsun kokku ümarlaua, et nendest probleemidest parem pilt ette saada ja siis edasi tegutseda,” kommenteeris Helve Särgava.
Revisjonikomisjoni esimehe sõnul on puudulik seadusandlus põhjustanud paljude korteriühistute liikmetes hirmu. “Seadusandja ettenägematus lubab pahaaimamatuid ühistuid võõrastel üle võtta ning võib jätta korteriomanikke koduta.”
Helve Särgava poole pöördub aina kasvav arv murelikke Tallinna korteriühistuid. “Liialt lõtv regulatsioon ning linna hoolimatu mitteeluruumidest eluruumide tegemine on loonud pinnase, kus vastu omanike tahtmist on võimalik korteriühistule liigseid finantskohustusi võtta. Paistab, et seaduse kirjutajad ei ole piisavalt kaugele ette vaadanud ning pole kuritarvitamise riski suutnud õigesti hinnata. Selle tulemusena kannatavad pahaaimamatud korteriomanikud, kes oma ühistu üle kontrolli kaotavad,” ütles Särgava.
Tallinna korteriühistute probleeme käsitlev ümarlaud toimub 4. detsembril kell 18:00 Tallinna linnavolikogu saalis. Venekeelne samalaadne ümarlaud toimub 5. detsembril kell 18:00 samas kohas.
Ümarlaual osalemiseks palume eelnevalt registreeruda e-posti aadressil: joosep.vimm@tallinn.ee Kontakt-telefon: 552 8125
Helve Särgava sõnul ootab ta ümarlauale Tallinna korteriühistute juhatuste liikmeid, aga ka korteriomanikke, kes tahavad tõstatada kitsaskohti ühistu tegevuses.