Jevgeni Ossinovski: Inimeste võrdne kohtlemine on Euroopa kodanike põhiõiguste küsimus

Ann VaidaAvatud ühiskond, Võrdõiguslikkus

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski kohtus eile, 2. mail Brüsselis Euroopa Komisjoni justiits-, tarbijakaitse ja soolise võrdõiguslikkuse voliniku Věra Jourovága, et arutada olulisemaid küsimusi Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajal võrdse kohtlemise ja soolise võrdõiguslikkuse valdkonnas.

„Inimeste võrdne kohtlemine on Euroopa kodanike põhiõiguste küsimus. See on vundament, millele on Euroopa Liit rajatud, ning on oluline, et kõik liikmesriigid tõhustaksid oma tegevusi selles valdkonnas. Mitmekesisus on oluline väärtus, millest sünnib kasu kogu ühiskonnale. Teame, et mitmekesised kollektiivid on loovamad ja nõtkemad. Mitmekesisust väärtustavad ettevõtted on üleilmses konkurentsis edukamad. Mitmekesisuse kokkulepped on Euroopa Liidu liikmesriikides juba laialt levinud vabatahtlikud algatused,“ ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Minister esitas volinikule kutse Euroopa Liidu mitmekesisuse lepete foorumile, mis toimub koostöös Euroopa Komisjoni ja Eesti Inimõiguste Keskusega 6.–7. novembril Tallinnas. Foorumi keskmes on mitmekesisuse ja võrdse kohtlemise tähtsus ettevõtetes ja teistes organisatsioonides. Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski osaleb kahe päeva jooksul veel kahepoolsetel kohtumistel üheksa Euroopa Parlamendi liikmega, et arutada enne eesistumist Eesti prioriteete tervise- ja töövaldkonnas.

Täna juhib Ossinovski valitsuse kohtumisel Euroopa Komisjoni liikmetega teemablokki „Kaasav ja kestlik Euroopa“, mis on Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise riikliku programmi üks neljast prioriteedist.

Tervise- ja tööminister osaleb kahepäevasel Vabariigi Valitsuse visiidil Brüsselis, kus kohtutakse Euroopa Komisjoni ning Euroopa Parlamendi liikmetega.