Vabariigi Valitsus

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esindajad Vabariigi Valitsuses on siseminister Lauri Läänemets, terviseminister Riina Sikkut ning regionaalminister Madis Kallas.
Lauri Läänemets

Lauri Läänemets
siseminister

Lauri Läänemets on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees ja eelmise valitsuse siseminister. Ta on Kaitseliidu reservohvitser – leitnant.

Läänemets on olnud Väätsa vallavanem, Tallinna linnavolikogu liige ja riigikogu liige. Ta on skaudijuht, kaitseliitlane ja on olnud abipolitseinik.

Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli, kus oli ka üliõpilaskonna esimees ning paljude oluliste üliõpilasliikumiste eestvedaja. Peres kasvab 4-aastane tütar.

Riina Sikkut

Riina Sikkut
terviseminister

Riina Sikkut on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees ja oli eelmises valitsuses majandus- ja taristuminister. 2018.–2019. aastal oli ta tervise- ja tööminister.

Sikkut on omandanud teadusmagistri kraadi tervisepoliitika erialal Londoni Ülikoolis, enne seda lõpetanud Tartu Ülikooli majanduse erialal ning Vinni-Pajusti Gümnaasiumi kuldmedaliga.

Sikkut on töötanud tervisepoliitika analüütiku ja programmijuhina Poliitikauuringute Keskuses Praxis ning tegutsenud Riigikantselei strateegiabüroo sotsiaal- ja tervisepoliitika nõunikuna.

2005.–2008. aastal töötas ta rahandusministeeriumis, 2008.–2009. aastal Swedbankis.

Ta on abielus Siim Sikkutiga, neil on kolm tütart.

Madis Kallas

Piret Hartman
regionaalminister

Piret Hartman on olnud Eesti Vabariigi kultuuriminister. 

Ta on tegutsenud SDE tegevjuhina, töötanud Riigikogu Kantseleis nii nõuniku kui sekretariaadijuhina ning olnud muuhulgas Eesti Filmi Sihtasutus nõukogu liige ning Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhatuse esimees.

Piretil on kaks magistrikraadi: Tallinna Tehnikaülikooli IT-teaduskonna magistrikraad õppekaval digimuutused ettevõttes ning Eesti Maaülikooli magistrikraad ökonoomika ja ettevõtluse erialal. Vabal ajal õpib Piret koos noorema tütrega flööti ning proovib nädalas korra leida aega sõpradega toiduklubiks.