Vabariigi Valitsus

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esindajad Vabariigi Valitsuses on siseminister Lauri Läänemets, terviseminister Riina Sikkut ning regionaalminister Madis Kallas.
Lauri Läänemets

Lauri Läänemets
siseminister

Lauri Läänemets on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees ja eelmise valitsuse siseminister. Ta on Kaitseliidu reservohvitser – leitnant.

Läänemets on olnud Väätsa vallavanem, Tallinna linnavolikogu liige ja riigikogu liige. Ta on skaudijuht, kaitseliitlane ja on olnud abipolitseinik.

Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli, kus oli ka üliõpilaskonna esimees ning paljude oluliste üliõpilasliikumiste eestvedaja. Peres kasvab 4-aastane tütar.

Riina Sikkut

Riina Sikkut
terviseminister

Riina Sikkut on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees ja oli eelmises valitsuses majandus- ja taristuminister. 2018.–2019. aastal oli ta tervise- ja tööminister.

Sikkut on omandanud teadusmagistri kraadi tervisepoliitika erialal Londoni Ülikoolis, enne seda lõpetanud Tartu Ülikooli majanduse erialal ning Vinni-Pajusti Gümnaasiumi kuldmedaliga.

Sikkut on töötanud tervisepoliitika analüütiku ja programmijuhina Poliitikauuringute Keskuses Praxis ning tegutsenud Riigikantselei strateegiabüroo sotsiaal- ja tervisepoliitika nõunikuna.

2005.–2008. aastal töötas ta rahandusministeeriumis, 2008.–2009. aastal Swedbankis.

Ta on abielus Siim Sikkutiga, neil on kolm tütart.

Madis Kallas

Madis Kallas
regionaalminister

Madis Kallas oli eelmises valitsuses keskkonnaminister ning ta on olnud Saaremaa vallavanem. Ta on olnud ka Kuressaare linnapea ja abilinnapea.

Keskkonnaministrina seisis Madis Kallas väga tugevalt Eesti metsade ja elurikkuse säilimise eest. Keskkonnaministrina võttis ta ka vastu otsuse vähendada riigimetsa raiemahte. Kallas on seisnud regionaalse ebavõrdsuse vähendamise eest.

Kallas tegeles tippsportlasena mitmevõistlusega ja on tulnud mitu korda Eesti meistriks. Pärast tippsporti on ta tegev olnud Saaremaal, töötades muuhulgas Kuressaare haigla nõukogu esimehe ja Saaremaa kriisikomisjoni juhina. Ta on tegev olnud ka Haigekassa ja Sotsiaalministeeriumi projektijuhina (digitaalne tervis ja vaktsineerimine).

Kallas on lõpetanud Tallinna Ülikooli kehakultuuri erialal. Enne seda Kuressaare Gümnaasiumi ja Kihelkonna Põhikooli.

Kallase peres kasvab kolm last.