Kadrid kutsuvad naistevastast vägivalda märkama

digiNaised, Tallinn

Naiskogu Kadri korraldab tänasel ülemaailmsel naistevastase vägivalla vastu võitlemise päeval Toompeal mälestusseisaku. Kell 16 läidavad naiskogu liikmed koos mõttekaaslastega Lossi platsil küünlad.

“Seisame selle eest, et meie naiste – emade, õdede, tütarde – elu oleks turvalisem,“ ütles Kadride Tallinna piirkonna juht Marianne Mikko. “Olgem solidaarsed ja ärgem pöörake pead kõrvale! Me kutsume naistevastast vägivalda märkama,” lisas juhatuse liige Karin Paulus. Ühtlasi kutsub naiskogu Kadri inimesi süütama oma kodu aknal küünal, et mälestada vägivalla ohvreid ja näidata hoolimist.

“Tegutseda tuleb mitmel rindel. Näiteks on vaja suurendada teadlikkust vaimse ja füüsilise vägivalla olemusest, et naised oskasid seda paremini ära tunda ning julgeksid abi paluda. Samuti peab levima arusaam, et vägivald ei ole lahendus,“ märkis Ann Kraak.

Pooled Eesti naised kogevad vaimset vägivalda ja iga viies on saanud tunda rusikat või seksuaalset vägivalda. 2019. aastal registreeriti Eestis 643 seksuaalkuritegu ja 4119 perevägivallakuritegu, mis oli vastavalt 11 protsendi ja 14 protsendi võrra enam kui üle-eelmisel aastal. Mullu pandi toime 202 ahistava jälitamise kuritegu ja 82 inimkaubandusega seotud kuritegu.

Mälestusseisaku korraldajaks on MTÜ Kadri Tallinna piirkond.