Kalvi Kõva: EKRE on kui sangpomm Kadri Simsoni jala küljes

Ann VaidaEuroopa

Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees Kalvi Kõva kinnitas täna riigikogus, et Kadri Simson on igati väärikas Eesti riigi kandidaat  Euroopa Komisjoni liikme kohale, kuid paratamatult hakkab tulevase volinikuga kaasas käima EKRE taak.

Kõva sõnul pole põhjust kahelda Kadri Simsoni pädevuses ja euroopameelsuses. „Tema ettekanne ja ka vastused tõestasid, et ta sobib nii kõrgesse ametisse. Plussiks on kahtlemata ka see, et valitsuse esitatud Eesti kandidaat on sel korral naine,“ ütles Kõva pärast Simsoni kuulamist riigikogu suures saalis.

„Ometi on selle nimetamise kohal üks suur mure. Selleks mureks on valitsusliidu üks osapool. Tegu on  EKREga, kes on aastate jooksul näidanud süstemaatiliselt üles vaenulikkust Euroopa Liidu suhtes ja rääkinud Eesti Euroopa Liidust lahkumisest. EKRE on sangpomm Kadri Simsoni jala küljes,“ märkis Kõva.

Tema hinnangul on peatsel Euroopa Komisjoni volinikul raske kui mitte võimatu EKRE nimelist sangpommi maha raputada. „Seda vähemalt seni, kui EKRE kuulub valitsusse või siis tundmatuseni ei muutu,“ lisas Kõva.