Kalvi Kõva: rahandusminister tegutseb alati koalitsiooni nimel

Ann VaidaValitsemine

„Reformierakond peaks mäletama, sest Sven Sester juhtis riigi rahandust ka eelmise valitsuse ajal, et rahandusminister esindab koalitsiooni majandus- ja rahanduspoliitilisi valikuid,“ kommenteeris sotsiaaldemokraatide parlamendifraktsiooni esimees Kalvi Kõva reformierakondlaste täna Riigikogu menetlusse antud umbusaldusavaldust rahandusminister Sven Sesterile.

„Praeguse valitsuse eesmärgiks on ühiskonnas ebavõrdsuse vähendamine, mis tähendab ka näiteks 500-eurost tulumaksuvaba miinimumi, suuremaid lastetoetusi, kindlustunnet põllumeestele, paremaid ühendusi Eestis, tugevamaid omavalitsusi – see kõik on kolme koalitsioonierakonna kokkulepe, et tõsta meie inimeste elujärge ja kindlustunnet. Nende eesmärkideni ei jõua tõesti Reformierakonna majanduspoliitiliste dogmadega, mida praegune valitsusliit ei kavatsegi teha,“ sõnas Kalvi Kõva.

„Ka eile selgunud esimese kvartali muljetavaldav 4,4-protsendiline majanduskasv jätab koalitsiooni poliitika vastutustundlikkuse rajale, sellele rajale, mis vähendab Eestis ebavõrdsust ning suurendab võimalikult paljude inimeste toimetulekut,“ kinnitas sotside fraktsioonijuht Kalvi Kõva.