Karin Paulus ja Raimond Kaljulaid kandideerivad Tallinna sotsiaaldemokraatide uueks juhiks

Kirill KlausErakond

Tallinna sotsiaaldemokraadid valivad täna õhtul Õpetajate majas peetaval üldkoosolekul uue juhi – Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonna esimeheks kandideerivad riigikogu liige Raimond Kaljulaid ning kunstiteadlane ja õppejõud Karin Paulus.

Senini Tallinna sotsiaaldemokraate juhtinud Rainer Vakra paneb piirkonna üldkoosolekul oma ameti maha. Toetusest eelmisel sügisel Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga liitunud Kaljulaidile on teada andnud mitmed nimekad sotsiaaldemokraadid. Ka on tal pooldajaid Tallinna piirkonna erinevates osakondades.

Pauluse kandidatuuri seadis üles piirkonna naiskogu Kadri juhatus. Arvukamalt on tal toetajaid erakonna Pirita ja Nõmme osakondades.

Esimehe kõrval valivad sotsiaaldemokraadid ka erakonna Tallinna piirkonna uued aseesimehed ja uue juhatuse. Neil valimistel tõotab tulla tihe rebimine. Üldkoosoleku päevakorras on ka mitmed aruandekõned.

Tallinna sotsiaaldemokraate tulevad tervitama Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar ja europarlamendi liige Sven Mikser.

Õhtu lõpeb Tallinna sotsiaaldemokraatide traditsioonilise kolmekuningapäeva peoga.