Kultuuriminister Indrek Saar kohtus Reykjavikis Islandi kolleegiga

Ann VaidaKultuur

Kultuuriminister Indrek Saar alustas täna, 12. novembril kahepäevast visiiti Islandile. Visiidi juhatas sisse kohtumine Islandi haridus-, teadus- ja kultuuriministri Lilja Alfreðsdóttiriga, kellega arutati kahe riigi koostöövõimalusi kultuuri- ja spordivaldkonnas.

Mõlema riigi ministrid tõstsid kohtumisel esile Põhjamaade ja Balti riikide head pikaaegset koostööd.

„Eestil ja Islandil on üksteiselt palju õppida,“  kinnitas kultuuriminister Indrek Saar. „Eesti soovib lähemalt tutvuda Islandi laste ja noorte huvitegevuse kontseptsiooniga ning Islandit huvitab omakorda meie haridusvaldkonna korraldus,“ ültes Saar.

Minister Saar kinnitas, et Eesti näeb mitmeid koostöö tihendamise võimalusi Islandiga.

„Oleme esitanud taotluse liitumaks Põhjamaade Filmifondiga. Islandi kui järgmise aasta Põhjamaade Ministrite Nõukoja eesistuja toetus on selle saavutamiseks väga oluline. Filmifondiga liitumine tagaks Eesti filmisektorile uued võimalused saada täiendavat rahastust ja teha koostööd Põhjamaade filmitootjatega,“ lisas Saar.

Kahepäevase visiidi käigus kohtub minister Saar mitmete Islandi kultuuriasutuste ja noorteorganisatsioonide esindajatega, et tutvuda Islandi kogemusega laste- ja noortele suunatud huvitegevusprogrammidega kunstide- ja spordi valdkonnas.

Ühtlasi kohtub minister Saar täna Eesti aukonsuliga Islandil Pétur Már Jónssoniga ja Islandi eesti kogukonna esindajatega. Homme, 13. novembril kohtub minister Islandi noortekeskuste katusorganisatsiooni ja Islandi muusikavaldkonna esindajatega ning külastakse Reykjaviki Harpa kontserdimaja.

Seotud lood: