Läänemets: liitujate toel kasvab sotsiaaldemokraatide roll ühiskondliku solidaarsuse ja võrdse arengu eest seismisel

PiretErakond

Läänemets: liitujate toel kasvab sotsiaaldemokraatide roll ühiskondliku solidaarsuse ja võrdse arengu eest seismisel

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Lauri Läänemetsa sõnul avaldab Tanel Kiige, Jaak Aabi, Ester Karuse ning Andre Hanimägi liitumine sotsiaaldemokraatidega olulist mõju Eesti poliitikale. „Liitujate toel kasvab sotsiaaldemokraatide roll ühiskondliku solidaarsuse ja võrdse arengu eest seismisel,“ kinnitas Läänemets.

Tema sõnul näitavad nii valijate kindel toetus sotsiaaldemokraatidele kui uued liitujad, et Eesti poliitilisel maastikul on tarvis tasakaalustavat, tugeva keskklassi eest seisvat vasak-tsentristlikku jõudu – mõistuse häält, mis ei jaga paremerakondade kombel rahvast kulu- ja tuluinimesteks, vaid väärtustab kõiki meie ühiskonna liikmeid. “Aina selgemalt näeme, kuidas arengumaade maksutasemega ei saa pakkuda Põhjamaist heaoluriiki – vaeseid maksustades rikkaks ei saa ning teenuseid tõhusaks ei kärbi. Aga kõigi Eesti inimeste ja perede huvides on hoolivam, jõukam ja kaotajateta ühiskond. Sellepärast ongi siiralt hea meel, et sotsiaaldemokraatidega liituvad märkimisväärse ekspertiisiga tipp-poliitikud, kes kasvatavad jõuõlga toomaks Eesti poliitikasse mõjukaid muutusi,“ sõnas Läänemets.

Tanel Kiik põhjendas ühinemist sotsiaaldemokraatide maailmavaate ja senise tegevusega. “Sotsiaaldemokraadid on seisnud solidaarse tervishoiu, inimeste toimetuleku ja õiglase maksusüsteemi eest nii koalitsioonis kui opositsioonis. Olen veendunud, et Eesti vajab tugevat Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda, et suudaksime mitte ainult sõnades vaid ka sisus Põhjamaade tasemele tõusta. Näen, et saan sotsiaaldemokraatide ridades kaitsta oma valijate huve ning neid põhimõtteid ja väärtusi, millest olen senini riigikogu töös ja varem valitsuse liikmena lähtunud,” ütles Kiik.

Uute liikmetega kasvab sotsiaaldemokraatide riigikogu fraktsioon 13 saadikuni. Liitujate kogemuse ja kompetentsi toel on sotsiaaldemokraatidest saanud vaieldamatult kaalukaim sotsiaalse ja regionaalse tasakaalu eest seisev jõud Eesti poliitikas. Näiteks on koos Tanel Kiige ja Jaak Aabiga nüüd erakonnas tervelt seitse sotsiaal- ja terviseministri kogemusega poliitikut.

“Sotsiaaldemokraatide poolt on uks lahti kõigile uutele liikmetele, kes jagavad meie maailmavaadet ning soovivad riigi või oma kodukoha tasandil panustada sellesse, et Eesti ühiskond oleks tervikuna paremini hoitud ja kõigile inimestele oleks tagatud võrdsemad võimalused,” lisas Läänemets.