Looduskaitsja Johanna Maria Tõugu liitus sotsiaaldemokraatidega

PiretErakond

Keskkonnaekspert ja varasem Eestimaa Roheliste kaasesimees Johanna Maria Tõugu liitus Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga ja plaanib kandideerida kohalikel valimistel.

„Usun, et sotsiaaldemokraadid on täna Eestis kõige mõjuvõimsam jõud, kes suudavad seista puhta ja jätkusuutliku tuleviku eest. Inimeste toimetulekul on siin oluline roll, sest paremal elujärjel ühiskond on nõudlikum elukeskkonna suhtes ja valmis seisma loodussäästlikuse eest. Usun, et oma teadmiste ja kogemustega saan panustada siin  lahenduste väljatöötamisse, kuidas inimeste ja looduse heaolu ühildada,“ ütles Johanna Maria Tõugu.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Lauri Läänemetsa sõnul on selge, et tuleviku majanduskasv peab arvestama looduse ja inimesega. „Johanna Maria Tõugu on roheteemadega pikalt tegelenud ja tema ekspertiis on teretulnud näiteks teemades, kuidas ringmajandust paremini rakendada ja juba olemasolevaid ressursse targemalt kasutada. Mida rohkem räägivad suures poliitikas olulistest teemadest oma ala eksperdid, on meil lootust ka paremaks tulevikuks,“ ütles Läänemets.

Johanna Maria Tõugu oli Erakond Eestimaa Rohelised kaasesimees aastatel 2022-2023 ja Tartu linnapeakandidaat. Ta on lõpetamas Tartu Ülikooli semiootika erialal.