Marianne Mikko: küünlavalgusega vägivalla vastu ja naiste eest

Ann VaidaVõrdõiguslikkus

Naiskogu Kadri liikmed süütavad laupäeval kell 16 Tallinnas Kristiine keskuse ees küünlad, et mälestada vägivalla ohvriks langenud naisi ja näidata oma leppimatust igasuguse naiste vastu suunatud vägivalla suhtes.

Rahvusvahelisel naistevastase vägivalla vastu võitlemise päeval toimuv aktsioon väljendab ühtlasi solidaarsust nende naistega, kes on kannatanud või kannatavad vägivalla käes või on kogenud seksuaalset ahistamist.

„Iga viies Eesti naine on saanud tunda rusikat või seksuaalset vägivalda, paljud naised taluvad vägivalda igapäevaselt. Meie missiooniks on jõuda selleni, et Eesti naiste elus ei oleks kohta toorel jõul,“ ütles Marianne Mikko. „Mida enam ühiskonnas teadvustatakse, et naistevastasel ja peresisesel vägivallal puudub õigustus, seda turvalisem ühiskond on,“ ütles Marianne Mikko.

Mikko sõnul tuleb sama leppimatu olla seksuaalse ahistamise suhtes, millega kümnetel tuhandetel naistel seostuvad valusad mälestused, mis sageli jäävad nendega aastakümneteks, lisas Mikko.

„Pimeduses läidetud leek sümboliseerib valguse võitu tooruse üle. Kutsume kõiki südametunnistusega inimesi süütama laupäeval oma koduaknal küünal ja olema mõtetes vägivalla ohvritega,“ lausus Mikko.