Marianne Mikko repliik: paljude naiste õiglustunne sai riivata

Ann VaidaVõrdõiguslikkus

Andestus ja halastus kõlab kena sõnapaarina. Et aga eestlane on asisem inimene, siis sellele põhimõttele rõhumine jätab õõnsa mulje, kirjutab riigikogu liige Marianne Mikko (SDE). 

Arvan, et presidendi meeskond oleks pidanud pisut pikemalt aru pidama, kellele anda juubelipidustuse lavastus.

Muidugi on NO99 Eesti üks ägedamaid truppe, aga oleks pidanud nii-öelda üheksa korda mõõtma, kas andekas, kuid naistevastase vägivallaga silma paistnud lavastaja Tiit Ojasoo on ikka väärikaim lahendus.

Otse öeldes olen veendumusel, et paljude naiste õiglustunnet oli riivatud. Me ei saa silmi kinni pigistada maailmas toimuva ees. Ent maailmas toimub asju. #meToo on reaalsus, mis tegelikult pole Eestis mõõtmeid võtnud. See aga ei tähenda seda, et ahistamisjuhtumid on olemata. Ahistamine oma olemuselt kuulub vägivalla alla.

Kõigil naistel on tegelikult ka meie oma emakeeles lugu-paar jutustada. Andestus ja halastus kõlab kena sõnapaarina. Et aga eestlane on asisem inimene, siis sellele põhimõttele rõhumine jätab õõnsa mulje. Minu meelest oli otsus lavastusvõimalus anda Ojasoole maitsetu. Sest paratamatult on NO99 just nimelt Ojasoo.