Marina Kaljurand: kampaania naiste suurema osalemise julgustamiseks poliitikas osutus üle ootuste populaarseks

Ann VaidaEesti, Erakond, Võrdõiguslikkus

Novembris käivitasid sotsid kampaania “Iga naine loeb”, mille eesmärgiks oli julgustada naisi rohkem poliitikas kaasa rääkima ja osalema. Kampaaniaga ühinemiseks tuli saata oma telefoninumber, et saaks arutada, mida oleks naistel üheskoos võimalik suures poliitikas ära teha. Eile õhtuks oli neid numbreid kogunenud rohkem kui viiskümmend, kuhu sotside naispoliitikud hakkasid tagasi helistama.

Suursaadik Marina Kaljurand oli üks neist kampaania eesvedajatest, kes 7. detsembri õhtupoolikul asus kampaaniaga liitunud naistega kontakteeruma: “Eriliselt rõõmustas mind see, et umbes pooled kampaaniaga liitunutest olid venekeelsed inimesed Eesti erinevaist paigust: Tallinnast, Jõhvist, Narvast. Samuti oli väga lai teemade valik, rääkisime nendega politseinikest, päästjatest, kodakondsus- ja meditsiiniteemadest. Südame tegi soojaks, kui ühe kõne lõpus ütles vestluspartner, et nüüd on tal taas tekkinud motivatsioon minna eesti keele kursustele, et paremini osaleda meie ühiskonnaelus.”

Helistamise käigus peeti maha väga põhjalikke arutelusid ka väärtusruumist. Eesti Seksuaaltervise Liidus töötav Gea Kangilaski jagas oma muljeid: “Arutlesime näiteks selle üle, kuidas Soomes on naiste positsioon ühiskonnas võrreldes Eestiga hoopis tugevam ning eelarvamusi on naiste suhtes oluliselt vähem. Selle saavutatamiseks on naised pidanud Soomes maha keerulisi võitlusi ning jõudsime ühiselt järeldusele, et eelarvamustevabama ühiskonna nimel tuleb need debatid maha pidada ka Eestis.”

Õhtu lõppedes tõdesid sotside naispoliitikud, et kampaania õnnestus oodatust hoopis paremini. Rohkem kui viiskümmend poliitikast ja arutlemisest huvitunud naist on suurepärane tulemus. Ning vestlusi täis õhtu tõi mitmeid värskeid mõtteid ja positiivset emotsiooni innustavatest aruteludest.

Tahad, et helistaksime sullegi? Tutvu kampaaniaga siin või jäta meile oma number: