Naiskogu Kadri juubelikonverentsil astuvad üles Marina Kaljurand, Marju Lauristin, Riina Sikkut ja Katri Raik

PiretNaised

30 aastat Eesti ühiskondlikus elus tegutsenud Naiskogu Kadri eestvedamisel toimub laupäeval Tallinnas võrdõiguslikkusele pühendatud esinduslik konverents, kus ettekannetega astuvad üles Marina Kaljurand, Marju Lauristin, Riina Sikkut ja Katri Raik.

Konverentsi “Naised teel võrdõiguslikkuseni. Naiskogu Kadri 30” avasõnad ütleb naiskogu president Eve Kislov. Pärast seda räägib Euroopa Parlamendi saadik Marina Kaljurand sellest, kuidas läheb Eesti naistel Brüsselist vaadatuna ja terviseminister ning eelmine Kadride president Riina Sikkut arutleb selle üle, kas tervis on inimõigus või privileeg.

Tartu Ülikooli esindaja Ida-Virumaal Katri Raik peab ettekande teemal „Kui ma oleksin vene naine Eestis…“ ja professor Marju Lauristin mõtiskleb teemal „Mis jääb poliitikas peale, kas teadmised või huvid?“

Konverentsi lõpetab naiskogu seniste presidentide debatt, kus vaadatakse tagasi sellele, kuidas Naiskogu Kadri on 30 aasta jooksul naisi ja ka mehi toetanud ning mõjutanud.

25. novembril kell 10 Nordic Hotel Forumis algavat  juubelikonverentsi juhivad Madle Lippus ja Tanel Talve. Muusikalise etteaste teeb Kaisa Ling.

Konverentsi aitab Naiskogu Kadri kõrval korraldada Euroopa Parlament.

Naiskogu Kadri ühendab sotsiaaldemokraatliku ilmavaatega ärksaid naisi.