Noored tallinlased eelistavad linnapeana sotside kandidaati Rainer Vakrat

Ann VaidaTallinn

Kantar Emori värske uuringu kohaselt on noorte, 15-34 aastaste tallinlaste seas eelistatuim kandidaat Tallinna järgmiseks linnapeaks sotsiaaldemokraat Rainer Vakrat, keda toetab 25,2% selles vanuserühmas küsitletutest.

Noorte poliitiliste eelistuste edetabelis järgnevad Rainer Vakrale praegune tegevlinnapea Taavi Aas 17,5%, Kristen Michal 12,8%, Martin Helme 5,8%, ja Raivo Aeg 3,4%. Oma eelistust ei osanud öelda 35,6% vastanuist.

“Tulemustest on näha, et noored ei toeta tänast linnajuhtimist, vaid eelistavad senisest avatumat, kaasaegsemat ja kiiremini arenevat Tallinna,” põhjendas Vakra ise oma kõrget toetust noorte seas.

Eesti noorte seas on Vakra toetus 33,6%, lähimal konkurendil Michalil 20%, Martin Helmel 9,5%, Taavi Aasal 5,9% ja Raivo Aegil 4,7%. “Kasvupotentsiaal on kindlasti olemas ka muust rahvusest noorte seas, kuna ühe hiljutise viimaste uuringu kohaselt otsib kolm neljandikku neist uut värskete ideedega kandidaati,” kinnitab Vakra ning usub, et just sotsid suudavad pakkuda kõige selgemat alternatiivi.

“Sotside prioriteet on lastest ja noortest hooliv, roheline ja sportlik Tallinn ja noored on seda märganud. Küll aga on oluline, et noored oma eelistuse ka valimispäeval välja ütlevad,” rõhutas Rainer Vakra.