Olga Sõtnik: Tallinn väärib sõbralikku ja kaasavat linnaruumi

Ann VaidaTallinn

Olga Sõtnik, endine parlamendisaadik ja pealinna abilinnapea, liitus sotsiaaldemokraatide fraktsiooniga Tallinna volikogus ja kandideerib kohalikel valimistel sotsiaaldemokraatide nimekirjas Mustamäel.

„Sotisaaldemokraatlik erakond on järjekindlalt ja julgelt seisnud ühiskondlike põhiväärtuste – inimõiguste, sallivuse ja võrdse kohtlemise ning demokraatia eest. Mulle on oluline ka see, et erakonna esimees Jevgeni Ossinovski tegutseb tervise- ja tööministrina võrdsema ühiskonna kujundamise nimel,“ ütles Olga Sõtnik. „Need väärtused ja põhimõtted on minu jaoks määrava tähtsusega ning selle pärast selline otsus sündis.“

Olga Sõtnik on töötanud rahvastikuministri nõunikuna (2002-2003), Tallinna abilinnapeana (2005-2007) ning aastatel 2007 kuni 2015 oli ta valitud riigikogu kahe järjestikuse koosseisu liikmeks.

Olga Sõtniku sõnul saavad Tallinna volikogu ja linnavalitsus teha palju, et Tallinnast saaks kaasaegne pealinn, kus kõigil on hea ja turvaline elada ning kus ei ole kohta tagakiusamisele kellegi rahvuse, usu, vanuse, nahavärvi, seksuaalsuse või muul põhjusel.

„Sotsiaaldemokraatide Tallinna valimisprogramm sisaldab palju ideid, kuidas luua sõbralikku ja kaasavat linnakeskkonda. See tähendab ka Tallinna haridusasutustes tõenduspõhiseid kiusuennetusprogramme, rahvusvahelise kooli õppekavade väljaarendamist ja täiendamist ning koostööd riigi ja kodanikuühendustega, et luua toimiv süsteem Eestisse saabuvate perede kooliellu integreerumiseks, samuti linnaruumi kujundamist viisil, mis tagaks maksimaalse ligipääsetavuse kõigile inimestele,“ tõi Olga Sõtnik näiteid uue linnavõimu ülesannetest.

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Anto Liivat tunnustas Olga Sõtniku otsust fraktsiooniga liitumise ja kandideerimise üle: „Olga on end erinevates vastutusrikastes rollides tõestanud julge ja põhimõttekindla ja  kohusetundliku ning hooliva inimesena. Läheme Tallinnas kohalikele valimistele tugevama nimekirjaga kui kunagi varem ja mul on väga hea meel, et sotsiaaldemokraatlikke väärtusi tähtsaks pidav Olga meie meeskonnaga ühines,“ lisas ta.