Raimond Kaljulaid kandideerib valimistel Haabersti, Kristiine ja Põhja-Tallinna piirkonna esinumbrina

PiretValimised

Eelolevatel Riigikogu valimistel on sotsiaaldemokraatide esinumber Tallinnas Haabersti, Kristiine, Põhja-Tallinna piirkonnas Riigikogu liige ja riigikaitse komisjoni esimees Raimond Kaljulaid.

Riigikogu valimiste kõige olulisem teema on Kaljulaidi sõnul Eesti julgeolek. 

“Loomulikult soovin, et Eesti oleks jõukam ja samas ka õiglasem riik. Tahan, et meie majandus areneks ja Eesti senine edulugu jätkuks, kuid jõuaks veel enamate Eesti inimesteni läbi kõrgemate sissetulekute. Kuid selle kõige eeldus on see, et peame kindlalt tagama riigi julgeoleku. See tähendab nii iseseisvat kaitsevõimet kui ka koostööd liitlastega, aga ka Ukraina jätkuvat sõjalist ning poliitilist toetamist,” ütles ta. 

Kaljulaidi sõnul aitab Eesti julgeoleku tagada kõige paremini see, kui poliitilised jõud lepivad omavahel kokku, et nii lähiaastatel kui ka pikemas perspektiivis eraldatakse riigikaitsele vähemalt 3% SKP-st ning tagatakse püsiv rahastamine ka elanikkonnakaitsele. 

“Sõjaliste võimete kõrval peame arendama välja ka häire- ja hoiatussüsteemid, looma varjumiskohtade võrgustiku, tagama elutähtsate teenuste osutamise ning energiajulgeoleku. Ülioluline ülesanne on liitlastega koostöös tagada seegi, et ohu korral jõuaksid täiendavad liitlasväed koos kõige vajalikuga siia õigeks ajaks, et kaitsta Eesti inimesi,” rääkis Kaljulaid. 

Raimond Kaljulaidile järgnevad riigikogu liige Jaak Juske, Tallinna ööelu nõunik Natalie Mets, ajakirjanik ja filmirežissöör Kadri Kõusaar, Tallinna abilinnapea Joosep Vimm, Tallinna linnavolikogu rahanduskomisjoni esimees Maris Sild, näitleja Andrus Vaarik, kunstiteadlane Karin Paulus, õppejõud ja stand-up koomik Aleksandr Popov, pianist ja helilooja Kirke Karja, Euroopa Parlamendi liikme Sven Mikseri assistent Silver Meikar ja sotsioloogia professor Airi-Alina Allaste.

Sotsiaaldemokraatide valimiste üldnimekiri kinnitatakse koos valimisprogrammiga 14. jaanuari üldkogul.