Raimond Kaljulaid: Michali madala toetuse taga on koostöösoov EKRE-ga

Kirill KlausTallinn

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna linnavolikogu fraktsiooni liige Raimond Kaljulaid kommenteeris Eesti Päevalehe linnapeakandidaatide uuringu tulemusi sotsiaalmeedias, rõhutades, et ei ole otsustanud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonna juhiks kandideerimist ning seostades Kristen Michali madalat toetust Michali sooviga Tallinnas EKRE-ga koostööd teha, mis on tema sõnul eriti viimaste päevade Soome-Eesti suhete kriisi taustal „groteskne“ kavatsus.

Kaljulaidi sõnul ei mõista ta endiselt ennatlikku otsust Michal linnapeakandidaadiks nimetada ning oleks pidanud loogiliseks, et Reformierakond valib Tallinna linnapeakandidaadiks erakonna esimehe.

„Kuid mis minu meelest on eriti pettumust valmistav: linnapeakandidaadiks nimetatud Kristen Michal väga rõhutas, et tema EKRE-ga koostööd ei välista. Eriti viimaste päevade, Soome-Eesti suhete lõhkumise valguses on see lihtsalt groteskne avaldus. Minu meelest võiks Reformierakond talle aru pähe panna. Ma saan aru, et Michal saab kaabudega hommikust õhtuni vahetada mõtteid selle üle, kuidas nad vihkavad siinseid venelasi, aga ma ei näe, et sellega tegelemine viiks Tallinna või Eesti elu edasi,“ ütles Kaljulaid.

Kaljulaid kirjutas, et on Eesti Päevalehe uuringus osalenud inimestele nende toetuse eest väga tänulik, kuid juhtis tähelepanu, et ei ole veel otsustanud, kas kandideerib 6. jaanuaril toimuval Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonna valimistel piirkonna juhiks ning piirkond ei ole ka arutanud seda, kellest võiks saada erakonna Tallinna linnapea kandidaat.

„Tõsi on sealjuures see, et mõtlen viimasel ajal Tallinnale väga palju. Meil on võrratu, suurepärane, kaunis linn – miks seda peab juhtima nagu oblastit? Tallinn võiks olla palju parem elu- ja ettevõtluskeskkond. Siin luuakse üle poole Eesti SKT-st ning ma arvan, et targalt juhitud Tallinn panustaks palju enam ka meie majanduskasvu, mis võimaldaks tööandjatel maksta paremaid palku, riigil paremaid pensione ning Tallinnal endal osutada palju paremaid avalikke teenuseid,“ ütles Kaljulaid.

Eesti Päevaleht avaldas täna uuringutulemused, mille kohaselt on tallinlaste seas suurim toetus ametisoleval linnapeal, talle järgneb Raimond Kaljulaid 22-protsendilise toetusega ning Kristen Michal 8-protsendilise toetusega. Kaljulaid on populaarseim võimalik kandidaat eestlaste seas, kuid ka Reformierakonna valijate seas on Kaljulaidi ja Michali toetus peaaegu võrdsed.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond koguneb Tallinna piirkonna uut juhti valima 6. jaanuaril, hetkeseisuga ei ole keegi Tallinna sotsiaaldemokraatidest teatanud kavatsusest kandideerida piirkonna juhiks.