Rainer Vakra: kas Iru hooldekodu on koroonast puutumata?

Kirill KlausTallinn

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Rainer Vakra pärib abilinnapea Betina Beškinalt aru Iru hooldekodu elanike ja töötajate tervise kohta. Vakra soovib teada, kas Iru hooldekodus on tuvastatud COVID-19 nakatunuid ja kui paljusid hooldekodu elanikke ning töötajaid on koroona viiruse suhtes testitud.

“Iru hooldekodus elab umbes 340 inimest. Oleme kuulnud üle Eesti pea kahekümnest hooldekodust, kuhu koroonaviirus on sisse pääsenud ning sealseid elanikke nakatanud. Teame Saaremaa olukorda ning Tabivere hooldekodust, kus kiire reageerimine puhangule pidurit tõmbas. Kuidas on korraldatud teenus kriisi ajal ja tagatud elanike tervis Tallinna hallatavas Iru hooldekodus ning milliseid ennetavaid samme on astutud,” küsis Vakra.

“Kas Iru hooldekodus on suudetud vältida haigestumisi ja milliste meetmetega see on saavutatud? Ja kui on nakatunuid, siis mitu neist on saanud ravi hooldekodus ja paljud viibinud või endiselt viibivad haiglaravil. Lisaks on oluline, et praegusel keerulisel ajal tagatakse sealsetele eakatele vajalik arstiabi, psühholoogiline tugi, aga ka võimalus viibida värskes õhus,” ütles Vakra.

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuametil on hallata 340 elanikuga Iru hooldekodu. Üle Eesti on pea 20 hooldekodu, kus on hoolealustel COVID-19 diagnoositud. Tallinna volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees esitas valdkonda kureerivale abilinnapeale arupärimise, millele ta peab vastama hiljemalt 8. maiks.