Rakvere vallavanem Maido Nõlvak kandideerib Riigikokku koos sotsiaaldemokraatidega

PiretValimised

Rakvere vallavanem Maido Nõlvak astus Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda ja kandideerib eelolevatel Riigikogu valimistel erakonna nimekirjas Lääne-Virumaal.

Maido Nõlvak peab oluliseks, et Lääne-Virumaa esindajad teeksid riigikogus koostööd oma maakonna heaks, sõltumata poliitilisest kuuluvusest. “Peame tegema kõik selleks, et inimesed ei muutuks sotsiaalabi vajajateks, et nende vaimne tervis oleks korras ja et neil oleksid oskused saada endaga ise hästi hakkama,” ütles Nõlvak.

Rakvere vallavanema arvates algab riigikaitse sotsiaalvaldkonnast, sest terved ja ennast hästi tundvad inimesed suudavad panustada ühiskonna turvalisusesse, riigikaitsesse ja ettevõtlusesse. “Pean väga oluliseks valdkondadeülest ennetustööd, mis mõjutab inimeste riskikäitumist, sotsiaalseid oskusi ja vaimset tervist positiivses suunas. Liitusin sotsiaaldemokraatidega, sest nemad teevad ja mõtlevad südamega ning hoolivad inimestest,” rääkis Nõlvak.

Sotsiaaldemokraatide Lääne-Virumaa piirkonna juht Kairit Pihlak ütles, et tal on väga hea meel, et erakonnaga on liitunud ja kandideerima on nõustunud tunnustatud vallajuht, kes on kolleegidele eeskujuks kriisideks valmistumisel ja turvalisuse arendamisel. “Ma olen alati imetlenud Maido pühendumist sotsiaalsele kaitsele, et igaüks saaks ise hakkama ja tunneks end hästi. Tema senised tegemised on näidanud, et ta mõtleb ja tegutseb sotsiaaldemokraatlikult ning seetõttu on ta ideaalne liige meie meeskonnas,” iseloomustas Pihlak.

Erakonna peasekretär Eduard Odinets ütles, et ta tunneb Maido Nõlvaku liitumise üle suurt rõõmu. “Olen rõõmus, et meiega liituvad tõelised kohalikud tegijad ja tugeva sotsiaalse närviga inimesed,” sõnas ta.

Maido Nõlvak on Rakvere valda juhtinud alates 2018. aastast. Ta on omandanud päästeinseneri hariduse Sisekaitseakadeemias ja töötanud 24 aastat Päästeametis juhtivatel ametikohtadel, sealhulgas kriisivaldkonna juhina.