Sotsiaaldemokraaadid: meie muudatusettepanekute eesmärk on kinkida meelerahu enamikele Eesti inimestest

Kirill KlausVihareferendum

Sotsiaaldemokraadid ootavad, et valitsusliit loobub abielureferendumi plaanist ja võtab riigikogu päevakorrast maha referendumi korraldamise otsuse eelnõu.

„Meie kindel siht on jätta ära referendum, mille vastu on Turu-Uuringute ASi hiljutise uuringu andmetel 58 protsenti Eesti inimestest. Sotsiaaldemokraatide ettepanek koalitsioonile on referendumieelnõu mitte edasi menetleda. Aga selle kindlustamiseks, et referendumit ei toimuks, esitame me eelnõule tuhandeid muudatusettepanekuid. Eesmärgiks ei ole aja kulutamine ega nende ettepanekute läbi hääletamine, eesmärgiks on seisata plaan, mis lõhestab rahvast ja toob niigi keerulisel ajal ühiskonda uusi pingeid,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar.

Obstruktsioon on Saare sõnul parlamentaarses demokraatias opositsiooni tööriist, mida saab otsustavatel ja ühiskonna jaoks murdelistel hetkedel ühiskonna hüvanguks kasutada.

„Referendumi ärajäämine kingib valdavale osale Eesti inimestest meelerahu ja tagab paremad võimalused keskenduda kriitiliste probleemide lahendamisele. Ei maksa unustada, et võitlus pandeemiaga on lähikuudel jõudmas otsustavasse faasi. Sel ajal on ühiskonna polariseerimine eriti tagurlik,“ lausus Saar.

Tema kinnitusel tähendaks referendumi tulek ka laiaulatuslikku kampaaniat, mille käigus külvatatakse viha ja sallimatust vähemuste suunas ning tehakse haiget tuhandetele inimestele.

„Tahan tänada kõiki neid, kes tulid sotsiaaldemokraatidele muudatusettepanekute tegemisel appi ja keda motiveeris soov see referendum peatada. Inimesed pakkusid alates novembrist välja omi küsimusi, millest väga paljud jõudsid muudatusettepanekute tabelisse,“ sõnas Saar.

Sotsiaaldemokraadid esitavad täna oma 5800 muudatusettepanekut põhiseaduskomisjonile.