Sotsiaaldemokraadid korraldavad meeleavalduse Elroni rattapiletite vastu

digiÜhistransport

Neljapäeval, 22. juulil kell 12:30 korraldavad Tallinna sotsiaaldemokraadid Superministeeriumi ees meeleavalduse, kuna Elron otsustas kehtestada ratturite tõrjumiseks kalli piletihinna, pakkumata selle eest ühtegi mõistlikku lahendust vastu.

Elron teatas, et alates 26. juulist rakendub rongides jalgrattale piletihind, mis on pool täispileti hinnast. Põhjenduseks toodi, et rongides on liiga palju rattaid ning Elron soovib nende arvu vähendada.

Meeleavalduse korraldaja ja sotsiaaldemokraatide Põhja-Tallinna osakonna juhi Joosep Vimma sõnul on probleem ruumipuudusega rongides olnud pikka aega ning kasvav jalgratturite arv pole tulnud üleöö.

“Rongides on pisike C-ala ette nähtud ratastooli, lapsevankri, jalgratta ja lemmikloomaga reisijatele. See planeering on olnud lühinägelik ja nüüd ongi jõutud kohta, kus samamoodi edasi ei saa. Rahulolematud on kõik reisijad. Täpselt nagu Tallinnas on rattateede võrgustiku välja ehitamata jätmine loonud liikluses olukorra, millega rahul ei ole keegi,” ütles meeleavalduse korraldaja, sotsiaaldemokraat Joosep Vimm.

Erakonna Tallinna piirkonna juhi Raimond Kaljulaidi sõnul ei pea sotsiaaldemokraadid rutakalt kehtestatud kallist piletit mõistlikuks lahenduseks.

“Tegemist on riigiettevõttega ja majandusminister Taavi Aas peab sekkuma, et leitaks mõistlik lahendus. Tuleb tagada kõigi reisijate mugavus – olgu selleks siis eraldi vagunid ratastele või midagi muud. Kindlasti peab riik soosima rattaga, jala ja ühistranspordiga liikumist, mitte sellele vastu töötama. Elroni otsuse foonil on ka Kaja Kallase sõnad mingist rohepöördest tühjad. Praegune lahendus on loll ja lihtne. Riik peab rohkem pingutama,” ütles Kaljulaid.

Meeleavalduse kohta rohkem infot leiab Facebooki ürituse lehelt: https://www.facebook.com/events/190635553019494/