Sotsiaaldemokraadid pärivad aru: kuidas on Linnahalli arenduses kaitstud linna huvid?

Kirill KlausTallinn

Tallinna Linnavolikogu sotsiaaldemokraadid esitasid linnapeale arupärimise, milles soovivad selgitusi, kuidas Linnahalli arenduses linna huvide kaitse tagatud on. Lisaks soovitakse teada, milline on linnavalitsuse nägemus ligipääsust merele Kalasadama ja Vanasadama vahelisel alal, kui kord sealne arendus valmib.

„Linnahalli lagunemisele ja Tallinna merevärava räämasolekule oleme mitu kümnendit pidanud tunnistajaks olema. Iseenesest on kiiduväärt, et linnavalitsus lõpuks mingisuguse lahenduse on olukorrale leidnud. Paraku on kolmapäeval Tallinki ja Infortariga sõlmitud leppe juures jäänud selgusetuks paljud asjaolud, millest linnarahvas peaks teada saama,“ selgitas sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Rainer Vakra.

„Kuivõrd Infortar on ka Tallink grupi omanik, saab ette võetud projektis Tallinnast väikeaktsionär. Tahamegi teada, kuidas pealinna huvid, nii majanduslikud kui ka ühiskondlikud, sõlmitud leppes ja tulevases ühisettevõttes kaitstud on. Näiteks, kuidas saab välja nägema dividendide maksmise kord?“ lisas Vakra.

Tema sõnul vajab senine äärmise saladuskatte all käinud läbirääkimiste protsess samuti rohkem valgustamist ja linnavalitsus peaks jagama nii volikogu liikmete kui ka avalikkusega rohkem detaile selle megaprojekti kohta.

Tallinna linnavalitsus teatas kolmapäeval, 26. veebruaril, et on leidnud läbirääkimiste käigus Linnahalli renoveerimiseks partnerid. Tallink ja Infortar lubavad renoveerida Linnahalli kaasaegseks kontserdi- ja01
konverentsikeskuseks ning ehitada samasse uue sadama ja palju muudki. Partneri leidmise protsessi ja kokkuleppe detailse sisu osas on seni mitmed küsimused vastuseta.