Sotsiaaldemokraadid tervitavad Riigikogu toetust Eesti liitumisele ÜRO ränderaamistikuga

Ann VaidaVälispoliitika

Pärast terve tänase päeva väldanud arutelusid avaldas Riigikogu enamus toetust Eesti liitumisele ÜRO ränderaamistikuga. Sotsiaaldemokraatide sõnul väljendas parlament sellega ühtlasi usaldust Eesti senisele välispoliitilisele kursile.

„Muidugi teeb see otsus meile, Riigikogu avalduse algatajatele heameelt ning usutavasti lõppeb sellega ka mitu nädalat väldanud sisepoliitiline punnseis,“ lausus sotsiaaldemokraatide juht Jevgeni Ossinovski. „Kuid kõige tähtsam on tõdemus, et me oleme vastu pidanud valedel ja ülevõimendatud hirmudel põhinevatele inforünnakutele. Eesti jätkab oma senisel välispoliitilisel kursil, mis on alati lähtunud põhimõttest, et Eesti huvid on kõige paremini kaitstud koostööle orienteeritud ja rahvusvahelisel õigusel põhinevas maailmas Me näitasime täna, et oleme rahvusvahelises poliitikas jätkuvalt partner, kellel on koostöötahe ja hääl ning et meiega saab, aga ka tuleb arvestada,“ ütles Ossinovski.

Välisminister Sven Mikser tunnustas samuti Riigikogu tänast otsust. „Eesti on alates iseseisvuse taastamisest seisnud reeglitel põhineva multilateraalse maailmakorra hoidmise ja tugevdamise eest. Rahvusvaheline koostöö globaalsete väljakutsetega tegelemisel, olgu nendeks siis rändevoogude haldamine või ka näiteks kliimamuutustega võitlemine, on nii meie kui kogu maailma heaolu ja julgeoleku tagamiseks vältimatult vajalik. Mul on hea meel, et ka Eesti riigi kõrgeim valitud esinduskogu seda arusaama toetab,“ sõnas Sven Mikser.