Sotsiaaldemokraadid: Varro Vooglaid ja EKRE tahavad kehtestada tsensuuri

Ann VaidaAvatud ühiskond

„EKRE ähvardus sisuliselt sulgeda kultuuriasutused, mis neile ideoloogiliselt ei meeldi, paljastab ihaluse autoritaarse riigikorra ning sellega paratamatult kaasneva tsensuuri järele. Eesti on sellele teele kord juba eksinud, mis tõi kaasa vaikiva ajastu koos demokraatia ja sõnavabaduse piiramisega. Enam Eesti seda viga ei tee,“ tõdes sotsiaaldemokraatliku erakonna juhatus.

„Kui Varro Vooglaid ähvardas, et EKRE võimule saades võetakse neile ebasobivatelt teatritelt riiklik rahastus ära, siis EKRE aseesimees Martin Helme andis mõista, et nende sooviks on hakata parteiliselt hindama, mis on kultuur ja mis mitte. Nimetame asju nende õigete nimedega: see oleks tsensuur,“ rõhutas kultuuriminister Indrek Saar. „Kui ajalehtedest, teatritest, kontserdimajadest, seltsidest ja ühingutest saavad riikliku propagandateenistuse tööriistad, ei ole Eesti enam vaba.“

Sotsiaaldemokraadid astuvad sellele vastu ning kaitsevad tingimusteta sõna- ja väljendusvabadust kui demokraatliku riigi alusväärtust. Sotsiaaldemokraatlik erakond kutsub üles kõiki demokraatiat ja vabadust austavaid erakondi võtma selge seisukoha põhiseaduse kaitseks ning kurjuse normaliseerimise vastu.