Sotsiaaldemokraatide nimekirjas kandideerib Lääne-Viru piirkonnas Madis Joosep Toomel

PiretValimised

Teatritaustaga Madis Joosep Toomel kandideerib eelolevatel Riigikogu valimistel Sotsiaaldemokraatide Lääne-Viru piirkonna nimekirjas. 

Toomeli sõnul otsustas ta koos sotsiaaldemokraatidega kandideerida, kuna tema põhiväärtused langevad kokku sotsiaaldemokraatide vaadetega. “Ma arvan, et sotsiaaldemokraatlik erakond on üks väheseid erakondi, kelle liikmed mõtlevad päriselt esmalt teiste heaolule ning püüavad parandada olukorda, kus inimeste seas valitseb nii suur ebavõrdsus, nagu see Eestis on,” sõnas ta.

Riigikokku otsustas Toomel kandideerida, kuna soovib osaleda tuleviku loomises. “Tulevik võiks olla selline, kus minu enda ja teiste lapsed saaksid omandada hariduse turvalises keskkonnas. Samuti tahaksin näiteks juba nelja aasta pärast näha rohkem valimisnimekirju, kus keskmine vanus pole mitte 50 vaid hoopis 40.”

Toomelile on südamelähedane ka maksundus ning tema arvates võiks tulevikus olla süsteem õiglasem, ehk need, kes saavad rohkem, panustavad ka rohkem. “Leian, et meie riik on siinkohal langenud mugavustsooni ning õigustatakse mittetöötavat ja ebaõiglast maksusüsteemi sellega, et see olevat maailma lihtsaim süsteem.”

Peale selle on Toomelile oluline noorte osalemine ja nende kaasamine erinevatesse elualadesse.

Lääne-Viru piirkonna juht Kairit Pihlak ütles, et Madis Joosep rikastab meeskonda eelkõige noori puudutavatel teemadel. “Loodan väga, et ta annab oma südikuse ja ettevõtlikkusega eeskuju ka teistele noortele, kes võiksid poliitikast huvituda,” ütles ta.

Madis Joosep Toomel on Rakverest pärit, kasvatab kolmeaastast tütart ning õpib ülikoolis maksundust. Vabal ajal teeb ta ülikoolikaaslastega bändi. Ta on töötanud Viljandi lasteteatris Reky ning osalenud Polygoni Teatri tegevuses.