Sotsiaaldemokraatide Tartu piirkonna uueks juhiks valiti Lemmit Kaplinski

PiretErakond, Tartu, Tartu linn

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tartu piirkond valis reede õhtul toimunud üldkoosolekul piirkonna esimeheks Lemmit Kaplinski, aseesimeesteks Kadri Leetmaa, Heljo Pikhofi ja Karl Pütsepa.

Juhatuse liikmeteks valiti Toomas Jürgenstein, Arno Arukask, Elo Kiivet, Elsa Leiten, Mario Raitar, Piia Jürgenson, Anders Urbel, Priit Välja ja Heiki Järveveer. Revisjonikomisjoni liikmeteks valiti Laura Paide, Meeli Kütimets ja Mihkel Lepik.

Kadri Leetmaa loobus piirkonna esimehe kohustustest ning toetas uue piirkonna juhina järgneval Euroopa Parlamendi valmiste perioodil Lemmit Kaplinskit. Kadri Leetmaa jätkab juhatuse aseesimehena. Peamine põhjus esimehe kohustustest loobumiseks on tema uus roll Tartu Ülikooli Geograafia osakonna juhatajana.

Lemmit Kaplinski sõnul võtab ta Leetmaalt üle tugeva ja tegusa piirkonna, millega minna vastu järgmistele väljakutsetele: „Pean õigeks, et tuleval aastal, mil Tartu kannab Euroopa Kultuuripealinna tiitlit, viime ühe tartlase endi seast ka Euroopa Parlamenti,“ ütles Kaplinski.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond on esindatud Tartu Linnavolikogus nelja liikmega ning täidab linnavalitsuses linnaplaneerimise ning kultuuri- ja haridusvaldkonna abilinnapea ametikohti.