Sotsid esitlesid laste- ja noortepoliitikate paketti

Ann VaidaLapsed ja pered

Aastaid lastetoetuse tõusu eest seisnud sotsiaaldemokraadid jätkavad laste eest seismist ka eelolevatel valimistel. Sotsid pakuvad välja tervikliku laste ja noorte poliitikate paketi, mis soodustab sündimuse kasvu, parandab hariduse kättesaadavust ja laste tervist.

Lisaks universaalse lastetoetuse tõstmisele 100 euroni kuus tuleb meil riigina lähiaastatel veelgi enam investeerida laste tervisesse ja haridusse.

Monika Haukanõmme sõnul on sotsiaaldemokraadid aastaid seisnud selle eest, et lapse saamine ei viiks peret vaesusesse, eriti puudutab see risk neid perekondi, kus kasvab puudega laps. “Meile on oluline lapsetoetuste jätkuv tõus 100 euroni kuus lapse kohta ning lasterikkus, perede toetamine ja tähelepanu pööramine puuetega lastele,” tõi välja Haukanõmm.

Riina Sikkuti sõnul oluline tagada tervist hoidev kasvukeskkond, et lapsed liiguksid piisavalt, toituksid tervislikult ning oleksid rõõmsad. “Suur osa noortega tehtavast ennetustööst võiks olemata olla, kui juba lasteaias suudetaks sekkuda ning laste koolirõõmu hoida,” sõnas Sikkut. “Kui aga lastel on artstiabi vaja, peaks lapsed pääsema ravile nädalaga. Laste terviseprobleemide varajane märkamine ja lahendamine on investeering terveks eluks,” sõnab Sikkut.

Äsja erakonnaga liitunud Andrus Vaariku tõi esile, kui oluline on laste kasvamisel, sotsiaalsete oskuste arendamisel ja ühiste väärtuste kujunemisel kultuurielamustest osa saamine. „Meie idee on luua igale lapsele võimalus osaleda igal aastal mõnel kultuurisündmusel“, selgitab Vaarik. Sotside „kultuuriranitsa“ idee aitab kaasa sellele, et iga kool saaks lapse kohta 100 eurot aastas sihtotstarbelist toetust, et kindlustada igale lapsele võimalus külastada kultuuriüritusi (teatrietendused, muusemikülastused jne.)

“Selleks, et parandada laste ligipääsetavust haridusele, peame me väga oluliseks, et lasteaias käimise eelduseks ei oleks lapsevanema võimekus tasuda lasteaia kohatasu või söögiraha,“ sõnab Heljo Pikhof. “Sellepärast on üks meie lubadustest vabastada lapsevanemad nende tasumise kohustusest ja võtta need kulud riigi kanda,” selgitab Pikhof.

Vaata sotside viite järgmist sammu laste heaks.

Seotud lood: