Sotsid teevad Keskerakonnale ettepaneku linnajuhtide preemiate eelnõu tagasi võtta

Ann VaidaTallinn

Tallinna linnavolikogu sotside fraktsioon teeb keskerakondlastele ettepaneku linnajuhtide preemiate eelnõu tagasi võtta, kuna see on vastuolus poliitika hea tavaga ning riivab tallinlaste õiglustunnet.

Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimehe Rainer Vakra sõnul ei ole tavaks maksta volituste tähtaegse lõppemise puhul preemiat nendele võimukandjatele, kes oma tööd jätkavad. “On inimlikult mõistetav, et premeeritakse abilinnapea Martinsoni, kes on abilinnapeana töötanud üle 10 aasta ning läheb pensionile, kuid mingit loogikat ei ole selles, et preemiat makstakse endistele abilinnapeadele Kõlvartile ja Aasale, kes asuvad sama tööandja juures kõrgemapalgalisele tööle ehk lihtsalt teevad karjääri,” ütles Vakra.

Vakra sõnul on summad, mis plaanitakse maksta endistele linnavalituse liikmetele, kosmiliselt suured. “Savisaarele 15865, Aasale ja Kõlvartile kummalegi 12661 ning Martinsonile 25323 eurot – seda tingimustes, kus nad niigi teenisid presidendi või peaministri palka – see riivab tugevalt tallinlaste õiglustunnet,” lisas Vakra.

Vakra teeb fraktsiooni nimel keskerakondlastele ettepaneku eelnõu sellisel kujul tagasi võtta. “Eestis ei ole kombeks kullata üle neid ametnikke, kes siirduvad samas asutuses kõrgema palga peale, ei ole lihtsalt paslik maksumaksja kulul selliseid kingitusi teha,” arvas Vakra.

Tänasel Tallinna volikogu istungil on plaanis kinnitada komisjonide koosseise, kuid päevakorra lõpus on punkt “Tallinna Linnavalitsuse liikmete palgaliste ametikohtade määramine ja hüvitiste maksmine”, millega soovitakse maksta suuri preemiaid ning hüvitisi endistele linnajuhtidele Edgar Savisaarele, Merike Martinsonile, Mihhail Kõlvartile ning Taavi Aasale.