Sotside valimisnimekirja Harju- ja Raplamaal veavad Marina Kaljurand, Rene Tammist ja Kadri Kõusaar

Ann VaidaErakond, Harju- ja Raplamaa, Harjumaa, Raplamaa

Sotsiaaldemokraatide Harju- ja Raplamaa valimisnimekirja esikolmikusse kuuluvad suursaadik Marina Kaljurand, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist ja filmirežissöör Kadri Kõusaar. Valmisnimekirjas on tunnustatud ettevõtjaid, omavalitsusjuhte, õpetajaid ja kultuuritegelasi, ankrumees on lavastaja Hardi Volmer. 

„Mul on väga hea meel kandideerida koos nii erakordsete inimestega, kelle seas on vanad ja uued tulijad, kogenumad ja väga noored poliitikud, väga erineva tausta ja kogemustega inimesed. Oleme küll väga erinevad, ent meid kõiki seob üks soov – muuta Eesti inimeste elu paremaks, mitte kõrvalt õpetades või kritiseerides, vaid kõige vahetumalt poliitikas osaledes,“ kommenteeris piirkonna esinumber, suursaadik Marina Kaljurand. 

Piirkonna teine number, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist on võtnud sihiks julgustada rohkem inimesi ettevõtlusega tegelema. „Elu maal püsib siis, kui on tööd ning head elutingimused. Harjumaa on Eesti majanduse süda ning seal on suur võimekus ja valmisolek oma elujärge ja -keskkonda parandada, kuid ka siin saame koostöös ettevõtjatega veel palju ära teha. Raplamaal soovin edendada regionaalset ettevõtlust ning kohalike elumajade kordategemist riigi toel.”

Filmirežissöör Kadri Kõusaar lubab Riigikogus seista kultuuri, keskkonna ja laste eest. „Kui kunst suunab ja mõtestab, siis poliitika muudab maailma otse. On olukordi, kus ei saa olla lihtsalt tarbija, vaid tuleb hakata ise retseptivihikut koostama. Mulle on kõige olulisemad kultuur, keskkond ja lapsed. Tahan seista hea selle eest, et ahnus ja rahalembus ei litsuks laiaks väärtusi, millel tegelikult rajaneb meie tulevik,“ ütles Kõusaar.

Lisaks esikolmikule kandideerivad sotsiaaldemokraatide ridades Harju- ja Raplamaal saatejuht ja XIII Riigikogu liige Tanel Talve, populaarse Nami-Nami.ee toiduportaali looja ja kokaraamatute autor Pille Petersoo, TV 3 saate „Eesti otsib superstaari“ osaline, laulja Jüri-Saimon Kuusemets, Saviranna külavanem ja Jõelähtme vallavolikogu liige Merike Metstak, Rapla Kesklinna kooli direktor Tõnis Blank, Swedbanki rahvusvaheliste programmide juht Ilja Borodkin, Kose vallavolikogu liige Ott Valdma, Viimsi Kooli spordikeskuse juhataja, õpetaja ja treener Ain Pinnonen. piirivalvur Mark Tenin, noorsotside asepresident ja välisministri nõunik Madis Roodla, tehnikainsener ja harrastulendur, endine tippautosportlane Ain Böckler, Keila linnavolikogu liige Mati Õunloo, armastatud näitleja Tõnu Oja ning filmirežissöör, lavastaja ja muusik Hardi Volmer.

Seotud lood: