Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran kandideerib koos sotsiaaldemokraatidega Riigikokku

PiretValimised

Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran kandideerib eelolevatel Riigikogu valimistel Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Harju-Raplamaa piirkonna nimekirjas.

Tiit Maran otsustas Riigikokku kandideerida, kuna tunneb, et järgmised viis kuni kümme aastat saavad Eestis olema elukeskkonna küsimustes väga keerulised ning praeguse Riigikogu ökoloogiline kirjaoskus on vilets. “Olen kogu teadva elu tegelenud loodushoiuga ning elukeskkonna üleilmsete küsimustega olen kursis alates sellest ajast, kui lugesin aastaid Tallinna Ülikoolis looduskaitsebioloogia kursust. Nii ongi mulle selge, et järgmistel aastatel on peale teadlaste pingutuste vaja ka valmisolekut poliitilisteks otsusteks.”

Sotsiaaldemokraatidega koos otsustas Maran kandideerida, kuna leiab, et sotsiaaldemokraadid mõistavad elukeskkonna teemasid kõige paremini. “Kavatsen oma tegevuses lähtuda kohalikust kogukonnast ja elukeskkonnast. Minu arvates on elukeskkond teemana sotsiaaldemokraatidel kõige paremini esindatud.”

Sotsiaaldemokraatide Harju piirkonna esimees Henri Kaselo ütles, et elukeskkonna ja kohalike kogukondade teemad on omavahel väga lähedalt seotud. “Seda on Harju piirkonnas tugevalt tunda. Seetõttu on meil hea meel, et Tiit Maran on otsustanud meiega kandideerida,” rääkis ta.

Erakonna esimees Lauri Läänemets ütles, et elurikkus on sotsiaaldemokraatidele oluline teema. “Tiit Maran mõistab väga hästi rohepöörde olulisust ja seda, et uued paremad töökohad saavad tulevikus tekkida vaid siis, kui arvestatakse meie elukeskkonda ja elurikkust,” sõnas ta.