Tartu Kunstimuuseumi direktor Joanna Hoffmann kandideerib Riigikogu valimistel sotsiaaldemokraatide Tartu linna nimekirjas

PiretTartu, Valimised

Tartu Kunstimuuseumi direktor Joanna Hoffmann liitub Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga ja kandideerib eelolevatel Riigikogu valimistel sotsiaaldemokraatide Tartu linna nimekirjas.

Kunstimuuseumi direktor Hoffmann mõistab suure asutuse juhina hästi kultuurisektori räsitust. “Meie peamine ülesanne ühiskonnana on väljuda praegu möllavast kobarkriisist targema ja paremana. Kandideerin Riigikokku, sest suudan panustada jätkusuutlike lahenduste leidmisse nii kultuuris kui ka muudel elualadel,” rääkis Hoffmann.

Ta näeb riigil suurt rolli kultuurisektori tugevdamisel. “Riik peab kindlasti võtma sihi anda loomeinimestele mõistlikud sotsiaalsed garantiid. Usun aga ka universaalse ravikindlustuse vajalikkusesse ja selle võimalikkusesse.”

Tartu piirkonna juht Kadri Leetmaa ütles, et Joannat ja Tartu sotsiaaldemokraate ühendavad varasemast põnevad vestlused sellest, milline on loomeinimeste roll Tartu kultuurielus, vaimsuses ja ettevõtluses ning missugused võimalused avab Tartule uus kunstimuuseum. “Need vestlused jõudsid loomulikku rada pidi laiemate teemadeni – selleni, et peame Eestis väärtustama loomeinimeste tööd tervikuna, sest üksikutest kirjaniku- ja kunstnikupalga algatustest ei piisa,” sõnas Leetmaa.

Piirkonna juhi sõnul on Joanna noor tippjuht, kes näeb ja tunneb oma vastutust selles, et Eesti ühiskond muutuks tervikuna õiglasemaks ja tugevamaks.

Erakonna peasekretär Eduard Odinets tervitab suure heameelega Joannat sotsiaaldemokraatide ridades. “Kultuurivaldkonnas tunnustatud eksperdina toob ta kindlasti erakonda kultuuriinimeste tasakaalustatud vaate mitmetele väljakutsetele, mis Eesti ühiskonna ees seisavad,” ütles ta.

Hoffmann on kunstnik, kunstikriitik- ja kuraator. Ta on töötanud Tartu Kunstimuuseumis 2016. aastast alates ning 2020. aastast direktorina. Samuti on ta Tartu Kunstnike Liidu, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu liige. Tal on Eesti Kunstiakadeemia magistrikraad maali erialal ning ta omandab praegu teist magistrikraadi Tartu Ülikoolis kunstiajaloo erialal. Hoffmann on õppejõud Kõrgemas Kunstikooli Pallas.

Foto autor: Tartmus / Ruudu Rahumaru