Jaan Sõrra pärjati Tartumaa Kuldse Tammeoksaga

Kertu ValgeTartu

Tartu maavanem Reno Laidre annab üle Tartumaa Kuldse Tammeoksa 2014 Jaan Sõrrale. Jaan Sõrra kuulub Tartu linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni. Tartumaa Kuldse Tammeoksa saavad lisaks Külli Must ja Ursel Oja.

Jaan Sõrra on sündinud Viljandis. Eesti taasiseseisvudes sai ta tagasi oma isatalu Käreveres. Nüüdseks juba 15 aastat on Jaan Sõrra olnud Tartumaa põllumeeste liidu juhatuse esimees. Tema eestvedamisel on põldurite maakondlik kutseliit kujunenud tegusaks ja sõnakaks organisatsiooniks. Jaan Sõrra on kuulunud ka aastaid Eesti Põllumeeste Keskliidu juhtorganitesse, on Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja liige. Kuulub Tartu linnavolikogusse, on kolme lapse isa ning nelja lapselapse vanaisa.

Maavanem Reno Laidre annab laureaatidele teenetemärgid Eesti Vabariigi 96. aastapäevale pühendatud pidulikul aktusel, mis toimub 24. veebruaril Tartu Ülikooli ajaloo muuseumi valges saalis ning kuhu on kutsutud maakonna kohalike omavalitsuste, riigiametite, suuremate kultuuri- ja haridusasutuste ning vabaühenduste juhid.

Teenetemärk Tartumaa Kuldne Tammeoks on asutatud, tunnustamaks pikaajalist väärtuslikku panust Tartu maakonna majanduse, kultuuri, elukeskkonna ja inimeste heaolu hüvanguks. Tõrudega tammeoksa kujund on pärit Tartumaa vapilt, kus see sümboliseerib tugevust, järjepidevust ja kasvu.