Tulumaksuvaba miinimumi tõus

Seisame uues valitsuses Eesti perede toimetuleku eest rekordkiires hinnatõusus.

Sotsiaaldemokraatide eestvedamisel tõusis 1. jaanuarist Eestis tulumaksuvaba miinimum rohkem kui 1,3 korda ehk 654 euroni. See jätab madalapalgalistel aastas kuni 372 eurot rohkem kätte. Ajalugu näitab, et keskmise ja madalama palgaga inimeste sissetulekuid suurendav tulumaksuvaba miinimum on Eestis tõusnud vaid siis, kui sotsiaaldemokraadid on valitsuses. Ka täna on kõige olulisem tagada sissetulekute kasv, et inimesed ei peaks rekordkiires hinnatõusus toimetulemiseks taotlema ajutisi toetusi.

Sotsiaaldemokraadid on selleks alati toetanud alampalga tõstmist ja tulumaksuvaba miinimumi tõstmist samale tasemele, et inimestel jääks palgapäeval rohkem raha kätte. Viimased kaks valitsust pole jälle aastaid tulumaksuvaba miinimumi tõstnud, rääkides „maksurahust“. Viimane jõuline tulumaksuvaba miinimumi tõus toimus 2018. aastal taas sotsiaaldemokraatide eestvedamisel.

Loomulikult vajavad inimesed kiires hinnatõusus suuremat tuge. Selleks pooldame tulumaksuvaba miinimumi jätkuvat tõusu ning alampalga tõstmist 1200 euroni ning „maksuküüru“ nihutamist. Nii saavaks keskmise ja madala palgaga inimesed senisega võrreldes tervelt kuupalga jagu raha aastas rohkem kätte. See nõuab aga teistsugust valitsust ja on võimalik ellu viia peale Riigikogu valimisi 2023. aasta märtsis. Selleks palume Sinu häält valimistel, et oma plaanid ellu viia ja tagada Eesti inimestele kindlustunne ja toimetulek.

Loe siit, kuidas me plaanime Eesti inimeste elujärge parandada.