Tuntud koomik Aleksandr Popov kandideerib sotsiaaldemokraatide nimekirjas Riigikogusse

PiretValimised

Tuntud stand-up koomik ja õppejõud Aleksandr Popov kandideerib Kristiine, Haabersti ja Põhja-Tallinna valimisringkonnas sotsiaaldemokraatide ridades Riigikogusse ning lubab seista kvaliteetse hariduse eest.

Popovi sõnul ajendas teda kandideerima soov muuta kvaliteetne haridus kõigile kättesaadavaks. „Olen ise 1980. lõpul ja 1990. aastatel Koplis kasvanud. Tean, kuidas sünnikoht ja taust mõjutavad meid elu lõpuni. Seisan selle eest, et laste elukoht või pere sissetulekud ei oleks need, mis määravad tema saadava hariduse kvaliteedi,“ ütles Popov.

Popov töötab Kaitseväe Akadeemias strateegia- ja innovatsiooni õppetooli lektorina, õppejõuna Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas ning õpetajana Vanalinna Hariduskolleegiumis. Peale selle on Popov laiemale üldsusele tuntud kui stand-up koomik.

Sotsiaaldemokraatide Tallinna piirkonna esimehe Raimond Kaljulaidi sõnul on õigustaustaga Popov väga väärt kandidaat Riigikokku. „Aleksandr toob erakonnale juurde nii teadmist seadusloomest kui ka haridusmaastikust,“ selgitas Kaljulaid. Ta lisas, et sotsiaaldemokraatidele on igaühele võrdsete võimaluste pakkumine väga oluline. “Mul on hea meel, et meie meeskonnaga liitus haridusvaldkonnas nii pikaajalise kogemuse ja värskete ideedega inimene.”

Erakonna peasekretär Eduard Odinets ütles, et Aleksandri näol on tegemist väga hea täiendusega Tallinna sotsiaaldemokraatide nimekirja. “Tema pühendumus, mitmekülgsus ja tõsine soov seista haridusvaldkonna eest on austust väärt.”

Popovil on kaks magistrikraadi – politoloogia magistrikraad õigus- ja poliitilise filosoofia alal University College Londonist ning õigusteaduse magistrikraad rahvusvahelise õiguse erialal Helsingi ülikoolist. Ta on Eesti Juristide Liidu liige.