Rainer Vakra: miks linn lasteaialapsi ebavõrdselt kohtleb?

Kirill KlausTallinn

Tallinna Linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Rainer Vakra uurib abilinnapea Vadim Belobrovtsevilt, miks lasteaialastele lõunasööki koolilastega samadel alustel ei paku.

“Linnapea sõnul käib Tallinna lasteaedades praegu vaid viis protsenti lastest. See tähendab, et ülejäänud neist on kodus. Nii ongi ehk parem, kuid sarnaselt koolilastega, on ka lasteaiatoit mõnedele lastele ainsaks soojaks toiduks päevas. Koolilastele on linn lõunat pakkuma hakanud. On küll erinevaid seisukohti, kas seda peaks igapäevaselt sooja toiduna või terve nädala toidupakina pakkuma. Fakt on, et koolilapsed saavad süüa, lasteaialastele pakub linn lõunat, vaid siis kui nad praegu lasteaias käivad,” ütles Vakra.

“Sotsiaaldemokraatide küsimus abilinnapeale on, et miks kohtleb linn lapsi ebavõrdselt? Kas linnavalitsus on kaalunud ka lasteaialastele toidupakkide jagamist ning miks seda juba ei tehta? Raske aeg ei ole praegu ainult koolilaste peredel, vaid võib olla ka paljudel neil, kelle lapsed alles lasteaias käivad. Kohatasust vabastamine oli linnal õige samm, kuid see ei taga, et kõigil lastel kõhud täis oleks,” lisas Vakra.

Tallinn on jaganud koolitoitu koju kaasa alates 18. märtsist. 1. aprillist alates jagatakse toitu terve nädala toidupakina korra nädalas. Koolitoidule järele tulevate laste arv on hüppeliselt kasvanud. Tallinna volikogu sotsiaaldemokraadid esitasid abilinnapea Vadim Belobrovtsevile arupärimise, milles uurivad, miks linnavalitsus lapsi selles küsimuses ebavõrdselt kohtleb. Fraktsioon on volikogule esitanud ka eelnõu, mille eesmärk on kaotada lõplikult lasteaia kohatasu.