Ettevõtlusminister Rene Tammist: Euroopa siseturg peab pakkuma ettevõtjatele piisavat tuge

Ann VaidaEttevõtlus, Euroopa

Täna kogunevad Tallinnas Euroopa Liidu digitaalvaldkonna juhtivad riigid, et arutada ühtse siseturu edulugusid digitaalvaldkonnas. Kohtumist juhib ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist ning ettekanded teevad Google´i, Taxify, Lisbon Councili ja rahandusministeeriumi kõrged esindajad.

Kõrgetasemelisel kohtumisel osalevad Suurbritannia, Taani, Hollandi, Tšehhi, Soome, Iirimaa, Luxemburgi, Poola ja Rootsi digitaalvaldkonna ministrid ja ministeeriumide esindajad. Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammisti sõnul on kohtumise eesmärk arutleda, millise suuna peaks Euroopa Liit võtma, et liikmesriikide ühtne siseturg oleks ettevõtjatele tänasest veelgi atraktiivsem.

„Peame pakkuma järjest konkurentsivõimelisemaid lahendusi meie ettevõtjate ja kodanike jaoks. Viimaste aastate suurimad edulood Euroopas on tulnud digitaalsete võimaluste kasutamisest erinevates valdkondades – e-kaubanduse soodustamine, andmete piiriülese liikumise edendamine ja digitaalse sisu kaasaskantavuse võimaldamine. Need algatused on toonud märgatava majanduskasvu, lihtsustanud inimeste liikuvust ja töötamist erinevates riikides ning loonud eurooplaste jaoks sidusama hoiaku teiste liikmesriikide suhtes. Tänase päeva küsimus on aga, millised võiksid olla järgmised Euroopa Liidu edulood,“ ütles Tammist.

Digitaalvaldkonna kõrgetasemelise kohtumise peateemaks on Euroopa Liidu ühised digialgatused järgmise Euroopa Parlamendi ja Komisjoni ametiajal. „Kõikidest tehnoloogiatest on tehisintellektil selgelt suurim mõju inimeste eludele ja ettevõtete ärimudelitele tulevikus. Iga liikmesriigi valitsuse kohustus on pakkuda oma kodanikele ja ärisektorile piisavat tuge tärkavate tehnoloogiate kasutuselevõtuga seotud küsimustes,“ kommenteeris minister.

Tehisintellekti lahendusi kasutakse juba praegu laialdaselt nii avalikus kui erasektoris. Taxify kaasasutaja Martin Villig kinnitas, et Euroopa seadusandlus on liikunud digitaalsetele ettevõtetele soodsas suunas. „Endiselt tuleb aga olla tähelepanelik, et digitaalsete ettevõtete arengut ja ausat konkurentsi mitte piirata. Loodame, et jätkub töö andmete vaba liikumise suunas ja uute tehnoloogiate puhul hoidutakse ülereguleerimisest. Maksusüsteemi puhul oleks aga abi sellest, kui maksustada digitaalsete ettevõtete kasumit, mitte käivet – nii ei teki topeltmaksustamist ja ettevõtetelt ei võeta ära reinvesteeringute kapitali,” rääkis Villig.

Seotud lood: