Hannes Hanso: keegi pole üritanud mind ümber veenda

Ann VaidaErakond

Justiitsminister Urmas Reinsalu umbusaldamist toetav sotsiaaldemokraat Hannes Hanso kinnitas, et teda pole üritatud ümber veenda teistmoodi kolmapäevasel hääletusel käituma.

“Üks asi erakondlikud seisukohad, aga poliitikutena oleme me oma otsustes ikkagi vabad. Fraktsiooni üldine seisukoht oli ju ka karm – et hääletusel ei osaleta. Aga keegi ei ole mind üritanud ära rääkida, et Hannes, tee teisiti. Keegi pole üritanud mind üle triikida ja mu eriarvamust respekteeritakse,” rääkis Hanso Vikerraadio saates Uudis+.

Hanso ei osanud öelda, kas kolmapäeval tõenäoliselt aset leidev umbusaldusavaldus läheb läbi või mitte.

“Häälte seis on nibin-nabin. Ma ei kavatse ka ise kedagi ära rääkida. Opositsioon teeb oma tööd ja eks koalitsioonil ole omad kaalutlused. Poliitikas peab tegema valikuid. Ma olen teinud poliitikas kompromisse, aga see on koht, kus ma ei taha teha. Minu valik on, kas oleme läänelik ja põhjamaine riik või ossilik riik. Ehk see on võitlus poliitilise kultuuri parandamise nimel.”

Küsimusele, kas talle ei piisanud Reinsalu avalikust vabandusest, vastas Hanso, et eravestlustes võivad inimesed igasugu juttu suust välja ajada, kuid avalikult tuleb tajuda oma sõna kaalu.

“Sellisel tasemel poliitik, eriti kui ta ise kirjutab asju, peab aru saama, mis kaal ta sõnadel on. Ta tahtis poliitilist profiiti lõigata naisi alavääristades. Ma loodan, et see on Reinsalule endale õppetund, et oma sõnade eest tuleb vastutada.”

Kommenteerides Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimehe Jevgeni Ossinovski eilset esinemist “Aktuaalses kaameras”, tunnistas Hanso, et ka erakonna esimehel on kaalukad argumendid.

“Kas tahame Eesti Vabariik 100 tähistada poliitilise kriisi tingimustes, on kindlasti väärikas argument. Aga see ei muuda minu seisukohta. Minu otsus on väärtuspõhine, mitte pragmaatiline,” sõnas Hanso.