Harku vallas moodustati Sotsiaaldemokraatliku Erakonna osalusel uus koalitsioon

PiretKohalikud omavalitsused

Harku vallas moodustati Sotsiaaldemokraatliku Erakonna, Eesti Reformierakonna, Erakond Eesti 200, Eesti Keskerakonna, Kaupo Rätsepa ja Vytautas Martinonise osalusel uus koalitsioon.

Harjumaa ühes suurimas omavalitsuses, Harku vallas, sündis pühapäeval (30. oktoobril 2022) uus võimuliit, kui seni vallavolikogus opositsioonis olnud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna, Eesti Reformierakonna, Erakond Eesti 200, Eesti Keskerakonna esindajad ning varem koalitsiooni kuulunud Kaupo Rätsepp (Isamaa) ja Vytautas Martinonis kirjutasid alla koalitsioonileppele. Eile, 2. novembril, valiti Harkule uus vallavalitsus.

Uueks vallavanemaks valiti Katrin Krause (Reformierakond), abivallavanematena jätkavad Vytautas Martinonis ja Robert Lippin, kolmandaks abivallavanemaks tuleb Piret Zahkna (Reformierakond). Vallavalitsuse liikmena jätkab Robert Antropov (Keskerakond) ning lisandub Liisa Oviir (Sotsiaaldemokraadid). Vallavalitsuse liikme üks koht jääb esialgu täitmata.

“Valla juhtimine peab muutuma tõenduspõhiseks ja elanikekeskseks ning selleks on moodustatud parim meeskond,“ sõnas SDE liige Liisa Oviir, kes kinnitati uue vallavalitsuse liikmeks.

Uuel koalitsioonil on ühine arusaam, et Harku vald vajab juhtimiskvaliteedi tõusu, mis tagab elanikkonda kaasavad läbipaistvad otsused. „Valla erinevad piirkonnad peavad saama õiglaselt koheldud, lasteaedade ja koolivõrk peab tagama lastele parima haridustee. Kõigi elanike turvalisus peab olema tagatud, elukeskkond hästi hoitud ning looduskeskkond säilima,“ tsiteeris koalitsioonilepingut Liisa Oviir.

„Tervitan sotsiaaldemokraatide kaasamist rahvaarvult ühe suurima Harjumaa omavalitsuse juhtimisse, et muuta Harku vald märksa enam kogukonnakesksemaks ja kus fookuses oleksid rohkem inimene ja loodus, mitte pelgalt betoon,“ ütles SDE Harjumaa piirkonna esimees Henri Kaselo.

Harjumaal on sotsiaaldemokraadid esindatud seitsme omavalitsuse volikogudes (Jõelähtme, Keila, Maardu, Viimsi, Rae, Kose ja Harku) ning neist kolmes osaletakse vallavalitsuste juhtimises (Jõelähtme, Viimsi ja Harku).